Güzel Sözler

-

Reklam

-

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel Mesajlar

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel Mesajlar

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel Mesajlar

Dünya Kadınlar gününe özel mesajlar Kadın olmak çoğu zaman fedakarlığın sembolüdür. Çünkü bir kız olarak dünya ‘ya geliyor çocukluğumuz ile tadıyoruz anneliği. Emeğimizin her dokunuşunda incelik var.

Düşüncelerimizin bile detayına girdiğimizde, en ince ayrıntısına takılır güzel olması için elimizden gelen her şeyi yaparız. Anlaşılamadığımız da kendimizi yeteri kadar ifade edemeyiz. Hal bu ki ifade gücümüzü karşı tarafa tam olarak hissettirebilse idik eminim daha mutlu olacak, ne istediğimizi daha iyi kavraya bilecektir. Ama eksiğiz, tıpkı bize yakıştırdıkları eksik etek hitabı gibi.

Değiliz aslında sadece daha zayıf kendimizi daha az savunabilen güçsüzlüğümüzdür suçumuz. Bir yanlış bizim hayatımıza sebebiyet verebilir, çabuk üzülürüz. Beklemediğimiz bir karede damga yer, kafamız eğik bir şekilde bunu kabulleniriz. Kim kabullenmek ister ki böyle ezik durmayı. Hangi kadın bunu ister. Sürekli dövülen hor görülen bir konumda olmak kadını aşağılık gibi gösterenlere tek sözümüz, diliniz ve bilek gücünüz ile değil, kalbiniz ve düşünceleriniz ile sevin kadını. Olduğu gibi kabullenin.

Kadının yapısı ile erkeğin yapısı asla aynı olmaz.Kadın doğurgandır.Dünya’ya yeni nesiller getirirler. Yetiştirip büyütürler. En önemlisi anne olurlar. Gebelikleri süresince bütün hormonları değişime uğrar. Hassas bir yapıya sahip oldukları için çabuk öfkelenirler. Onları anlayabilmek ve onların dilinden konuşmayı bilmek gerekir. O zaman kadın kendini ifade edecek, hatalarının farkına varacaktır. Şiddete maruz kalan gıgı çıkmayan ve sürekli dayak yiyen kadınlara kaldırılan elleri kınıyor, onlarında bir kadın evladından dünya’ya geldiklerini hatırlatmak istiyoruz.

Bir önceki güzel sözümüz olan En Komik Sözler başlıklı yazımızda En Komik Sözler, Güzel Komik Sözler ve komik sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

İlk beğenen siz olun

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Fenerbahçe Sözleri

  Fenerbahçe Sözleri

  Fenerbahçe Sözleri, Fenerbahçe Mesajları , En Güzel Fener Bahçe sözleri , FB Sözleri, Fenerbahçe Sözleri Kapak, Fenerbahçe Sloganları,En Güzel

 • En Komik Sözler

  En Komik Sözler

  En Komik Sözler

  • O kadar çok hızlı yaşıyorum ki kendimi galiba fiber hızına bağladım. 
  • Fazla kilolarından arınmak isteyip…

 • Kısa Aşk Mesajları

  Kısa Aşk Mesajları

  Kısa Aşk Mesajları, Kısa Aşk Mesajları Yeni, Kısa Aşk Mesajları Kısa, Kısa Aşk Mesajları Facebook, Kısa Aşk Mesajları Twitter,…

 • İlgi Çekici Sözler

  İlgi Çekici Sözler

  İlgi Çekici Sözler

  İlgi çekici sözler insanlar arasında bazen gerçekten ilgi çekmek için…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz