Güzel Sözler

-

Reklam

-

Aşk Karamsarlığı

Aşk Karamsarlığı

Saçmalıklar üzerinde kurulmuş, sadece nefes alıp vermekten ibaret olan lanet olası bi yaşam. Umutsuzluk, çaresizlik, pişmanlık, hayal kırıklıkları, yalnızlık… İçinde bu kadar çok şeyi barındıran bir varoluşa neden insanlar bu kadar sıkı sıkıya bağlanır ki ? Sadece acı veren bir şeye böylesine körü körüne bağlanmak yıkılışın ardında ki enkaz olsa gerek. Her yok oluştan sonra varoluşu beklemektir belki de bu kadar bağlanmak. Peki yok ettiklerinin sende bıraktıkları ne olacak ? Yanağından süzülen bir damla yaşla yada sahte ufak bir gülümsemeyle bitirebilicekmisin ? Savaşabilecekmisin kendinle, içinle , benliğinle . Ne kadar dayanabiliceksin bu savaşa ? Kaç defa kendine cevabını bilmediğin sorular soracaksın yada kendinle varoluşun arasında yok oluşunu daha ne kadar sorgulayacaksın; Etrafında ki kahkaha seslerinin arasına hıçkırıklarını karıştırmaya.

Bir müddet sonra anlamsızlıklar kendini koyacak hayatına, saçmalıklar hayatında var olacak. Aşkların seni yarı yolda bırakacak, herşey gibi. Bedenine bile güvenemeyeceksin izin vermeyecek buna. Var olan her şeye, seninle bütünleşen her şeye suskunluğunla cevap vereceksin. İçini acıtan her saçmalığı kalbine akıttığın kanlı merasimle karşılayacaksın. Renklerin bile anlamsızlaştığı, siyaha döndüğü dünyada can çekişen  kalplerin arasında hala ayakta durabilen bir kalp arayacaksın; hayatına yeniden renk versin diye. yanağından süzülen her damla yaşta kendini bulacaksın, hayatın verdiklerine bir cevap yükümlülüğü taşıyacak. Her birinde ayrı bir anlam ayrı bir seni yansıtacak.

İçinde yaşattığın duygular zamanla anlamını yitirecek, zamanla aşka lanet edeceksin bu dünyadan olduğuna inanmayacaksın. Baktığın yüzler sana yabancı gelecek. Yaşadığın hayata dair kendinle ilgili bir şeyler bulma çabasına gireceksin ve zamanla aldığın nefes bile sana yabancı gelecek. Yaşadığın şehrin beyaz ve loş ışıkları altında kaybolup gideceksin.

İçini kanatan bunca acıya rağmen yaşamaya devam edeceksin. Her şeyin hiçbir şey olduğu bu oyunda var olma çabasında olacaksın. Anlamsızlıkları anlamlı yapmaya çalışacaksın. Tanrının yeryüzüne ‘’Aşk’’ diye indirdiği duyguyu biraz da olsa tatmak için uğraşacaksın ve en sonunda her şeyi yine aynı bırakarak sessiz bekleyişe doğru yol alacaksın.Bir önceki güzel sözümüz olan Anne sevgisi başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

Beğenme Oranı: 3.5 Beğenen: 4 kişi

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Aşk kelimeleri

  Aşk kelimeleri

  Aşk kelimeleri

   

  Aşk kelimeleri kişiden kişiye değişik varlıklar için içi-ten gelen duyguların kelimelerle ifade şekli olarak b-tüm yaşantımızda hep yanı…

 • Duygusal Sözler

  Duygusal Sözler

  Duygusal Sözler

  Sitemizden güzel duygusal sözler bulabileceğinizden kesinlikle emin olabilirsiniz. Ne kadar…

 • Özlü Sözler

  Özlü Sözler

  Özlü Sözler

  Özlü sözler insanın içinden geldiği gibi yaşadığı olayların etkisiyle dile getirilen…

 • Cana Can Katan Güzеl Sözler

  Cana Can Katan Güzеl Sözler

  Cana Can Katan Güzеl Sözler

   

  İşte bu sayfamızda farklı оlarak duyduğunuzda…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz