Güzel Sözler

-

Reklam

-

Başlayan Her Şey Biter

Başlayan Her Şey Biter

Başlayan Her Şey Biter

 

baslayan-her-sey-biter

Yeryüzündeki hiç bir şey ölümsüz ve sonsuz değildir.Doğarken minicik olan canlılar , zaman geçtikçe bir yetişkin haline gelir ve fizik olarak da beyin olarak da büyür değişirler. İşin doğrusu hiç bir şey aynı devam etmez ve kalmaz. Hayatımız boyunca bir şeyi öyle çok istiyoruz ki , bu istediğim olsun başka bir şey istemem diyoruz.Şimdi hepinizin bu söze katıldığınızı duyar gibiyim.Sonra ilerleyen zamanda çok istediğimiz şeye sahip olunca cazibesini ve değerini yitiyor ve başka istekler, ihtiyaçlar çıkıyor.

Bu yaşam döngüsünde en doğal şeylerdir.Anormal olansa öyle takıntı ve tutkuyla isteri ki bazen , gece gündüz birbirine karışır.Hatta istediğimiz zaman olmadığında , düğün halayında yaşayan cenaze gibi dikiliriz. Çok mutlu olduğunuz anları düşünün , sevinç gözyaşlarına boğulduklarınızı mesela.O an için hayatın anlamı gibi gelen bir isteğinize kavuşmuşsunuzdur fakat , sonrasında o mutluluk aynı doruklarda ve adrenalinde devam etmemiştir.Çünkü zaman faktörü fikirlerimizi , hislerimizi , ihtiyaçlarımızı hep değiştirmek durumunda bırakmaktadır. Dünyanın sonu zannettiğimiz kayıplarımız da olmuştur elbet.Sonra bir bakmışsınız ölememişsiniz , nefes almaya bu acıyla yaşamaya devam etmek durumunda kalmışsınız.Zaman acılara da ilaçtır.Acılar gün geçtikçe ve paylaştıkça azalmasa yer yüzünde sanırım kimse kalmazdı.Yani tüm duygu durumları da , maddi manevi her konu gibi hayat boyu değişkenlik gösteriyor . Peki buna isyan edercesine direnmek , çırpınmak sizce sonuçları ne kadar değiştirebilir ?Belki de sabredebilmek için iyi bir sebeptir başlayan her şeyin biteceğini kabullenmek.Pes etmek kendimizi bırakmak değil de ,olumsuz bir şeyle karşılaştığımızda belki de olması gerektiği için yaşandığının farkında olmaktır.Mutlulukların da , mutsuzlukların da , muhtaçlıkların da bir gün mutlaka biteceği gerçeği hep bilinmelidir.

Bir önceki güzel sözümüz olan Doğum Günü Sözleri başlıklı yazımızda doğum günü sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

Beğenme Oranı: 5 Beğenen: 1 kişi

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Sevgide Aldatma Neden Olur ki

  Sevgide Aldatma Neden Olur ki

  Sevgide Aldatma Neden Olur ki

   

  Çok sevdiğiniz aşık olduğunuz birine güven kırıklığı…

 • Yaşama Anlam Veren Duygu Aşk!

  Yaşama Anlam Veren Duygu Aşk!

  Yaşama Anlam Veren Duygu Aşk!

  İnsanoğlunun var olmasından bu yana aşk hep yaşanmış ve yaşanacak olan duygulardan biridir. Canlıların fıtratında…

 • Sevgililer Günü Mesajları

  Sevgililer Günü Mesajları

  Sayfamızda; Sevgililer Günü Sözleri, Sevgililer Günü Mesajları, Sevgililer Günü ile ilgili Mesajlar, Sevgililer Günü ile ilgili Sözler, Sevgililer

  Sayfamızda; Sevgililer…

 • Özgürlük Sözleri

  Özgürlük Sözleri

  Özgürlük sözleri ile özgür olmanın ne kadar anlamlı ve ne kadar önemli bir şey olduğunu çevrenizdekilere duyurabilir ve güzel…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz