Güzel Sözler

-

Reklam

-

Büyük Adamlar

Büyük Adamlar

Büyük Adamlar

 

Büyük-Adamlar

Bazen karşımızdakine “Büyük adamsın” yahut sadece “Adamsın!” deriz. Demek adamlıkta bulduğumuz bir ayrıcalık vardır. Adamlık doğruluğun, hamiliğin,cömertliğin ve de affetmenin adıdır. Bu millet, “Büyüklük yaşta değil baştadır” hesabı, biyolojik yaşına bakarak herkese adam kalıbı biçmez. Özel insanlardır büyük adamlar, büyüklüklerine yakışan insanlığın gerekleri yerine getirerek yaşarlar. Davranışları ve yaklaşımlarıyla bazen de babacan tavırlarıyla gönlümüzün kazanmakta zorlanmazlar. Örnek aldığımız insanlardır. Çabuk kaynaşıp çabuk anlaştığımız yanlarında kendimizi iyi hissettiğimiz kişilerdir.

İnsanlara yük olmaktan ve minnetten korkan mümtaz varlıklardır. Çoğu zaman gözünü budaktan esirgemeyen kahraman olmaları onlar için zor bir iş değildir. Devlet adamı olarak büyük adamlar, fedakarlık ve himmetleriyle her toplumun ihtiyacıdır. Tembelliği sevmezler ve çalışkandırlar. Sağlıklarını hiçe sayıp durmadan gece gündüz çalışırlar. Topluma verdikleri sözlerinin eri ve takipçisidirler. Onlar beklenenin üstünde gayret ve performanslarıyla çalışmalarıyla yaratanın sevdiği ve esirgediği dürüst kullardır. Seçilmiş devlet adamlarında en çok aranan ve az bulunan bu özelliklere sahip siyasetçiler, kitleleri peşinden sürüklemekte zorlanmazlar ve çoğu usta birer hatiptir. Günümüzde bunun canlı örnekleri bulunmaktadır. Nedense öldüklerinden sonra değerleri daha iyi anlaşılır ve dost olsun düşman olsun herkes tarafından rahmetle anılır. “Adamlık ben de kalsın” tabiriyle olgunluğumuzu ortaya koyarız.Kolay olanı seçmek sıradan insanların şiarı iken zorluklara göğüs germek adamlık ister. Sabrın özünde ki maya adamlığı oluşturur. “Adam gibi” hareket eden insanlar yanılmaz ve zarara uğramazlar. Efendilikleriyle ve karakterleriyle toplum için vaz geçilmez varlıklardır. Dostluklarını kazanmak kolay olmamasına karşın onlarla yürümek zor iştir ve çaba gerektirir. Bu şahsiyetler yalnız kalma ve yadırganmayı göze alarak doğrularından şaşmazlar. Hedefe kilitlenmiş ok gibidirler. Amaçları ve duruşları vardır. İş görürler, yardımcı olurlar, sorumluluk alırlar. Mutluluklarının esası mutlu etmektedir “Büyük Adam” ların.

Bir önceki güzel sözümüz olan Varlıkta Ve Yoklukta başlıklı yazımızda Varlıkta Ve Yoklukta gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

Beğenme Oranı: 4.2 Beğenen: 5 kişi

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Sevgi Sözleri

  Sevgi Sözleri

  Sevgi sözleri ile sevgilinize söyleyebileceğiniz en güzel sözler yer almaktadır. Sevdiğinize onu ne kadar sevdiğinizi belirtmek istiyorsanız yapmanız…

 • Teklif Sözleri

  Teklif Sözleri

  Teklif Sözleri, Teklif Sözleri Yeni, Teklif Sözleri Kısa, Teklif Sözleri Hazır, Teklif Sözleri Facebook, Teklif Sözleri Twitter, Teklif Sözleri…

 • İlginç Sözler

  İlginç Sözler

  İlginç Sözler

  Bu sayfada ilginç sözler içermektedir. Bana bekle dedi. Bekledim gelmedi ve…

 • Özlem Vе Sevgіуle İlgili Güzеl Sözler

  Özlem Vе Sevgіуle İlgili Güzеl Sözler

  Özlem Vе Sevgіуle İlgili Güzеl Sözler

   

  Bu sаyfаmızdа Özlem Ve Sevgiyle…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz