Güzel Sözler

-

Reklam

-

Dini Sözler

Dini Sözler

Dini Sözler

 

dini-sozler

Bu sitede çok güzel ve çok anlam içeren dini sözler yer almaktadır. Dini sözler arıyorsanız en yenileri ile bu sitede karşılaşacaksınız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Eğer dünyada bir derdin varsa bana gel kardeşim. Tüm Müslüman alemi kardeştir. Muhabbet ettiğiniz zaman Allaha bağlayın. Yoksa muhabbetiniz boşa gitmiş olur. Bunu sakın unutmayınız. Kötülüğü gizlemek iyiliği gizlemekten çok daha kötü bir olaydır. Bir insanın sözünün doğru olması için ilk önce özünün doğru olması gerekiyor. Unutmayın ki her gece bir gündüz olup aydınlığa erecektir. Nefis üç köşelidir aslında. Hz. Ömer der ki insana imandan sonra saliha kadın verilir. Lüzumsuz olmayan işler peşinden koşmayın. Hz. Ali der ki akıl edeptir. Hz. Ali der ki düşmanınla bile iyi geçin. Bu sayacağımız üç şey Allahın dostu olmaktadır. Cünüplükten gusül, oruç ve namazdır. Zalimler için iyi ki cehennem vardır.

dini-sozlerden

Ölüm gelmeden ölüm için hazırlanmalısınız. Bu dünyada kimse kimsenin kulu değildir. Cehalet çok zahmet verici olmaktadır. Senden bana gelen her ley hoştur Allahım. Geceler uzun olduğu için bu geceleri uyuyarak kısaltma. Gündüzler de aydınlık olmakta ve bu yüzden de bu gündüzü günahlarınızla karartmayın. Bilgisi çok olan insanlar zengin insanlar olmaktadır. En güzel ahlak tahammül ve sabırdır. Lüzumsuz konuşmaları terk edin ki güzel ve anlamlı konuşmaya başlayın. Güzel görmek çok önemlidir. Güzel gören herkes güzel düşünür demişler.

dini-sozler-guzelligi



Güzel sözler söyleyen insanlar kötü sözleri hiç kimseden pek duymazlar. Hiddet bütün kötülüklerin anasıdır. Öyle bir hayat yaşayın ki keşkeleriniz olmasın. Bu çok önemlidir. Zenginler fakirlere hep cer ki Allah verdin diye. Hiç düşünmüyor kendisine kimin verdiğini. Gözlerinizi haramdan koruyun. Hz. Ali der ki aklınızın abdesti ilim gönlünüzün abdesti ise aşktır. Hz. Muhammed der ki bana yakın olanlar benim yolumda olanlardır. Görmeden sevilir mi diye sorarlar. Seviliyor demek ki. Ya Resullallahımı seviyorum görmeden. Bir çıkış yolu bulamıyorsan o zaman Allaha yönel ve o sana çıkış yokunu göstersin.

dini-sozleri

Belalar sabır ile imtihan edilir. Nimetler ise şükürle imtihan edilir. Rabbim ne olur üzerimize sabır yağdır. Allah açtığın her acıların hesabını soracaktır. Cahil insanlar tesettürü sadece kadınlara özgü bir şey sanır. Ama erkeklerinde tesettürü göz kapakları olduğunu unutmasınlar. Bizi yaratan Allahtan razı olmalıyız. Allahım benim arkamdan gıybet edenleri sana havale ediyorum. Kurana saygı onu duvara asmak değildir. Kurana saygı demek onu okumak ve kalbinize yerleştirmektir.

Bir önceki güzel sözümüz olan Geçmiş Olsun Sözleri başlıklı yazımızda Geçmiş Olsun Sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

İlk beğenen siz olun

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Cuma Mesajları

  Cuma Mesajları

  Cuma mesajları ile sizde cuma gününün anlam ve önemini belirten güzel sözler söyleyebilir yada güzel mesajlar gönderebilirsiniz.

  Sayfamızda Cuma…

 • Manalı Sözler

  Manalı Sözler

  Sayfamızda Manalı Sözler, Manalı Mesajlar, Kısa Manalı Sözler Facebook için yer almaktadır. Gönül kime söz vermişse, aşk onda muhteşemdir….

 • Öğretmenler Günü Sözleri

  Öğretmenler Günü Sözleri

  Öğretmenler Günü Sözleri

   

   

  Öğretmenler gününü kutladığımız zaman tüm öğretmenlerin çok hoşuna gider….

 • İslam’da Çocuk Eğitiminin Önemi

  İslam’da Çocuk Eğitiminin Önemi

  İslam’da Çocuk Eğitiminin Önemi

   

  Çocuk eğitimi oldukça geniş olarak ele alınıp…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz