Güzel Sözler

-

Reklam

-

Dini Sözler

Dini Sözler

Dini Sözler

 

dini-sozler

İnsan hayatına bazı olgular yön verir. Ev gibi, aile gibi, maddiyat ve maneviyat gibi… Hayatımıza yön veren temel taşlardan bir tanesidir aslında maneviyat. Bizi ayakta tutar, bizi motive eder, bu dünyaya neden geldik sorusuna cevap bulmak için bize yön gösterir maneviyat. Kimi zaman Allah’a olan duygularımızı ifade etmede sessiz kalırken bazen bu duygularımızı hem dualarımızda hem de günlük konuşmalarımıza ifade etmek için dini sözlere ihtiyaç duyarız. Maneviyat için dini sözler bizim için bir aralık kapıdır kendimizi anlatmak için. Bu yazıda duygularınıza adeta tercüme olabilecek diniz sözlerden istifade edebilirsiniz. Eğer cümlelerimiz dönüp dolaşıp Allah ile tamamlanmıyorsa boşuna cümle israfında bulunmuşuz demektir. Allah ile bitmeyen bir cümle noktasız kalmış gibi…

dini-sozlerden

Büyük alim İmam-ı Azam’ın dediğini hiçbir zaman unutmayalım. Bu dünyada eğer bilmediklerimizi ayağımızın altına alırsak başımız göklere kadar çıkardık. Hayatımızı alışkanlıklarımız yönlendirir. Aslında hepimizin ebeveyni alışkanlıklarımız. Din de alışkanlıklarımıza yön veren en büyük toplumsal kavramlarımızdandır. Hayatı anlamlandırmak için dini sözlere ihtiyaç duyarız ama bazen de kendimizi en iyi bir duanın suskunluğunda ifade ederiz. Dört büyük Halifeden olan Haz Ebubekir Hazretlerinin de dediği gibi şikayet etmiş olduğum birçok gün oldu ve bir gün geldi ki ağladığım günler için de ağladım.

dini-sozler-hakkindaUnutmayalım ki bugün bizim şikayette bulunduğumuz hayat belki de bir başkasının hayallerini süslüyordur. Eğer özünüzde doğruluk varsa sözünüz siz isteseniz de istemeseniz de eğri olmayacaktır. Hz. Ali Efendimizin de dediği gibi edep aklımızın yüzüdür. Bazen birlik ve beraberlik içinde olmanın verdiği keder, tek başına olmanın verdiği sefadan daha evladır. Unutmayalım ki yalnız olan her zaman şeytani duygularla baş başadır. Binlerce yıl zulme uğrasan da intikam duygusuna bürünüp zalim olmaya kalkma. Çünkü zulmün anlamını en iyi sen bilirsin. Bu dünyada yapacağını yap bakalım. Bu dünya hayatında fiil var hesap sormak yok. Öteki tarafta hesap vermek var, fiil yok.

dini-sozler-hakkinda-bilgiler

Gücün var, iktidarın var. Bir kişiye zulmetmeye meyledince düşün ki Allah’ın da gücü senden çoktur. Nesillerinizi kuzu gibi sessiz sakin yetiştirirseniz yarın bir gün salim bir çoban tarafından güdülürler. Haksızlık karşısında doğru tutan nesiller yetiştirin ki yarın bir gün haksızlık karşısında eğilen bir başla birlikte onurları da yere bakmasın. Dilencilik elbette ki suiistimal ediliyor. Fakat gerçekten muhtaç olduğunu bildiğimiz insanlara Allah versin dediğinizde durup bir düşünün ona vereceğin üç beş kuruşu sana kim verdi?

Bir önceki güzel sözümüz olan Doğum Günü Sözleri başlıklı yazımızda doğum günü sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

İlk beğenen siz olun

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Doğum Günü Mesajları 2017

  Doğum Günü Mesajları 2017

  Doğum Günü Mesajları 2017

   

  Her canlı, doğar, büyür, bir şeyler yaşar ve bir canlının getirdiği bir sorumluluk olarak ölür. Bu,…

 • En Güzel Aşk Sözleri

  En Güzel Aşk Sözleri

  En Güzel Aşk Sözleri

  Sitemizden en güzel aşk sözleri yer almaktadır. Bundan…

 • Kandil Sözleri

  Kandil Sözleri

  Kandil Sözleri, Kandil Sözleri Yeni, Kandil Sözleri Kısa, Kandil Sözleri Facebook, Kandil Sözleri Twitter, En Güzel Kandil Sözleri, Yeni…

 • İslam’da Çocuk Eğitiminin Önemi

  İslam’da Çocuk Eğitiminin Önemi

  İslam’da Çocuk Eğitiminin Önemi

   

  Çocuk eğitimi oldukça geniş olarak ele alınıp…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz