Güzel Sözler

-

Reklam

-

Dini Sözler

Dini Sözler

Dini Sözler

 

Dini-Sözler

Hiçbir zaman dinden dolayı gerilemedik, gerilediğimizden dolayı dinden daha da uzaklaştık…

Biz ayakları şişip morarana kadar namaz kılmakta olan peygamberin gözleri iyice şişene kadar uyumakta olan ümmetiyiz…

Bir dinin geçerli olması için mantığa, ilme, fenne ve akla uygun olması gerekmektedir.

Ahlak ile din duygularının azalması, zekânın geriliği kadar önemli olmaktadır…

Her kişinin iki resulü bulunmaktadır. Biri batın diğeri zahir. Batın gönüldür, zahir dildir. Gönül Cebrail’e dil Hz. Muhammed’e benzemektedir.

Ne güzel yüzden, ne evlattan, ne sözden, ne sazdan zevk aldım. Sazı severim, fakat aşkımı dillenirse; sözü severim, aynı şekilde onu dillenirse, manayı söylemeyen güzele ise hiç gerek yoktur. Susamış olan bir kişi için boş bardak hiçbir işe yaramaz. Fakat kadeh latif, berrak ve temiz olursa o zaman suyun zevki daha ayrı olur.

Ya Rabbim! Dost şeklinde görünerek yılan gibi sokandan, gül gibi görünerek diken gibi batandan sana sığınırım.

Gece boyunca boyun büken, ayakta duran ve secde eden, Rab binin rahmetini dileyerek ahiretten çekinen kimse onu inkâr eden bir kişi gibi olamaz…Din, tanrı ile beraberinde olan insanlara karşı duyulan sevgiden başka bir şey olmamaktadır.

Yanmakta olan bir mum sönük olan bir mumu tutuşturduğu zaman kendi ışığından hiçbir şey eksiltmez.

Can insanın içerisinde oldukça canını zamana karşı sıkma. Ne hüzün devamlı olacaktır ne de sevincin, fakat hüzün yitirdiğini geri getirecektir. Mazlumun yapmış olduğu duadan kaçının. Çünkü mazlumun yaptığı dua ile Allah arasında perde bulunmamaktadır.

Allah’ı tanıyan ve ona itaat eden, karanlık bir zindanda bile olsa o kurtulanlardandır. Fakat onu sarayda bile olsa unutan zindanda gibi kurtulamayanlardandır.

İnsan yaşamış olduğu din kadar insan olmaktadır. Dünya fanidir, önemli olan ise iman olmaktadır. İmana sığındığın da ruhu büyük bir huzur ve rahatlık kaplayarak mutluluk kazanılır.

Allah’ı olmamış gibi göstererek inanmayanlar, bir bakımdan da Allah’ın var olduğunu kanıtlamaktadırlar. Çünkü hiçbir zaman olmayan bir şeye karşı gelinmez.

Allah’a iman eden, onun sözlerine uyan bir insan hiçbir zaman sıkıntı ile karşılaşmaz ve işleri sürekli olarak istediği şekilde gider.

Bir önceki güzel sözümüz olan Anlamlı Güzel Sözleri başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

Beğenme Oranı: 2 Beğenen: 2 kişi

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Baattin Sözleri

  Baattin Sözleri

  Sayfamızda Baattin Sözleri, Bahattin Karikatürleri bulunmaktadır. Resimli Bahattin Sözlerini Facebookta paylaşmak için Tıklayın. Pɑrɑylɑ

  Sayfamızda Baattin Sözleri, Bahattin Karikatürleri…

 • İşçi Bayramı Sözleri

  İşçi Bayramı Sözleri

  İşçi Bayramı Sözleri, ile sizde 1 mayıs içşi bayramını işçi kardeşlerimiz ile güzel sözler göndererek kutlayabilirsiniz. İşçi bayramınız kutlu…

 • Kısa Özlü Sözler Yeni

  Kısa Özlü Sözler Yeni

  Bu sayfamızda Yüksel Yılmaz tarafından yazılan Kısa Özlü Sözler yer alır. kendisine bu güzel sözleri bizimle paylaştığı için teşekkür

  Bu…

 • Kadınlar ile İlgili Sözler

  Kadınlar ile İlgili Sözler

  Kadınlar İçin Sözler, Kadınlar ile ilgili Sözler, Kadınlar İçin Sözler Yeni, Kadınlar İçin Sözler Kısa, Kadınlar İçin Sözler Facebook;…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz