Güzel Sözler

-

Reklam

-

Dostluk Nedir

Dostluk Nedir

Dostluk Nedir

 

dostluk-nedir

Güzel düşünceler ile kurulan dostlukların payı oldukça büyüktür. Dost her daim kişinin yanında olandır. Ona hayatı en derinliklerinde yaşatan, yalnız olduğunu hissettirmeyen gerçek bir yakınlık, bağlılıktır. Dost olmak gerçeği görecek kadar kalitede olmayı gerektirir. Bunun için Dostlar ile kurulan bağlarda kalp kırma söz konusu olmamalı ve sevgiyi en iyi şekilde karşılıklı duygular ile yaşamayı bilmelidirler. Dostluğun en güzel tarifi içinde kin barındırmayan gerçek sevgidir. Eğer dostunuzda bu duyguları yoğun yaşıyor ve her hücresine kadar onu önemsiyorsanız siz gerçek bir dostsunuz demektir.

Dost, zor zamanlarda yardımına koşan en iyi niyetli insan şeklidir. Eğer bu günlerde yanında olmuyor ve sizi yalnızlığa terk ediyorsa siz orada bir durup düşünmeniz gerekir. Dost diye sandığınız aslında sadece çıkarları için yanınıza yaklaşan bir kimlikten ibaretmiş. Bu durumu sonradan anladığınızda ister istemez kalbiniz çok kırılır. Sizde insanlara karşı güven kırıklığı oluşur ve kolay kolay kimseye aynı tutum ile yaklaşamazsınız. Bunun için her arkadaş dost olamayabilir, bunu iyi gözlemlemeniz gerekir. Dostluğun içinde yatan samimi duygularda hissiyat hiçbir zaman ölmez. Bu hisler her zaman taze kalır. İnsanın içini ısıtacak kıvamda kalır. Dostluk en büyük sınavlardan birisidir. Eğer kişiler kendi aralarında yanlış yapmadığı sürece ve bu yanlışların içine gömülmediği sürece onun dostluğu gerçekten samimi ve güçlüdür. Uzun yıllar size güzel dostluklar sağlayarak en kötü gününüzde bile yanınızda olur.Dostluğu tarif etmek için yaşamak ve kişiyi özden tanımasını bilmek gerekir. Bu hayatta sevgi varsa dostlukta gerçeklik payını taşıyorsa sizin elinizi uzatacağınız birilerinin olması size ancak yaşama sevinci kazandırır. Güzel düşünerek ve iyilikten vazgeçmeyerek gerçek dost olabilirsiniz. Bu sizin iyiliğiniz ile ilgili bir durumdur. Dostluk köprüsünü yıkmamak sağlam temeller atmasını bilmek dostluğa kazandırılmış en güzel değerdir.

Bir önceki güzel sözümüz olan En Güzel Öğüt Sözleri başlıklı yazımızda En Güzel Öğüt Sözleri, güzel sözler ve Öğüt Sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

Beğenme Oranı: 5 Beğenen: 1 kişi

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Özel Günler

  Özel Günler

  Özel Günler

   

  Herkes sevilmeyi , saygı görmeyi , hatırlanmayı bekler ….

 • Felsefi Sözler

  Felsefi Sözler

  Felsefi Sözler, Felsefi Sözler Yeni, Felsefi Sözler Kısa, Felsefi Sözler Facebook, Felsefi Sözler Twitter, Felsefi Sözler 2013, En Güzel…

 • Kahve Kokusu ve Bekle Beni

  Kahve Kokusu ve Bekle Beni

  Kahve Kokusu ve Bekle Beni
  Kahve Kokusu
  Sıcacık bir kahveden yükselen güzel kokular eşliğinde güzel düşünceler oluşur. Kahveniz ile birlikte kafanızın…

 • Özlü Sözler Sevgisizlik

  Özlü Sözler Sevgisizlik

   Özlü Sözler Sevgisizlik

   

   

  Hayattaki güzellikleri görmekte nedense zorlanır insan. Bir ağacı,…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz