Güzel Sözler

-

Reklam

-

Hayatta Üç Kişiyi Unutmayın

Hayatta Üç Kişiyi Unutmayın

Hayatta Üç Kişiyi Unutmayın

 

hayatta-uc-kisiyi-unutma

Yaşamımız boyunca çeşitli durumlarla karşı karşıya gelip sınanırız.Ummadığımız bir anda madden , manen ve kariyer yükselmeleri yaşayabiliriz.Kimi zamanda rüzgar ters yöne eser , insanoğlu kötü ve zor şartlara sürüklenebilir. Zor zamanlarınızda size yardım elini uzatanları asla unutmayın.Şartlar bazen düzelse de , ilerleyen zamanların rutin gitme ihtimalinin garantisi hiç bir zaman yoktur.Bu tarz kişiler hatırlanmaya , sevilmeye ve saygı göstermeye değer insanlardır.

Gün gelir devran döner , yardım meleklerinin de size bir ihtiyacı elbette olabilir.Sizlerin ona minik bir yardım dokunuşunuz la dahi uçurumdan , dar boğazdan çıkabilirler.Bu yardımları sadece maddi destek olarak algılamamak gerekir.Öneri ve tesellileri  ile , onların çaresizlikle kıvranırken fark edemediği diğer çıkar yollarını tavsiye ederek yardımcı olabiliriz.Yardım meleklerimiz ömür boyu baş tacı olmayı en hak eden kişilerdir. Normal zamanlarda yanımızda sıklıkla görüp, zora düşüldüğünde destek imkanları olduğu halde usulca uzaklaşmış kişilere dikkat edelim.Bunları da asla unutmayalım ki ilerideki zamanlarda kime güvenip kime güvenmeyeceğimize kılavuzluk etsinler. Bu tarz insanlar benim nazarımda kokusu olmayan sahte içeceklerden , ömür boyu karşımıza çıkan fırsatçılardan farksızdır. En önemli konu ise düştüğümüz bu zor günlere kimin ve neyin için girdiğini iyi analiz etmektir.Bizi kötü duruma düşürenler , doğru tercihlerimiz olsaydı bugün zaten iki elimiz başımızda düşünür halde olmazdık.Geceleri herkes uyurken , kafamızda kuyruğu birbirine değmeyen yetmiş tilkinin sorgulaması ile keder içinde sabahlamazdık. Yaşamak için sahip olduğumuz onca neden varken , yediğimizden içtiğimizden kesilmezdik. Darbeyi yemişizdir bir defa, elbette ağlamanın , isyanın , yapılan yanlışlara daha yanlış kararlarla çözmeye çalışmanın hiç bir artısı olmayacaktır. Bu üç çeşit insan grubuna hayatımızda hak ettikleri yerlere doğru yerleştirir , tekrar üzülmemek ve kendimizi kullandırmamak için temkinli olursak, bir daha böylesi büyük yıkıntılara uğramayacağımızı düşünüyorum.Umarım hayat boyu iyilik melekleri her daim yanı başınızda olur.

Bir önceki güzel sözümüz olan Allah'ın Verdiği de Vermediği de İmtihandır başlıklı yazımızda Allah'ın Verdiği de Vermediği de İmtihandır gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

Beğenme Oranı: 3.3 Beğenen: 3 kişi

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Tevfik Fikret Sözleri

  Tevfik Fikret Sözleri

  Sayfamızda Tevfik Fikret Sözleri yer almaktadır. internetten derlediğiniz Tevfik Fikret Sözleri hatalı eklenmiş olabileceğini de unutmayınız.

  Sayfamızda…

 • Facebook Kapak Sözleri

  Facebook Kapak Sözleri

  Facebook Kapak Sözleri

   

  • Senin hayatımın içine gömdüm, kimsenin çıkartmasına izin vermeyeceğim.

  •…

 • Laf Sokucu Sözler

  Laf Sokucu Sözler

  Sayfamızda: Laf Sokucu Sözler, Laf Koyan Sözler, Laf Sokan Sözler, Laf Sokucu Sözler Kısa, Laf Sokucu Sözler Facebook yer almaktadır….

 • Aşka Dair Sözler

  Aşka Dair Sözler

  • Yine yanımda uyumuyorsun bu gece. Gözlerimi yumuyorum karanlığa. Uyuyormuşsun gibi yanımda yastığa sarılıyorum. Güzel yüzün beliriyor hafızamda. Hoş gerçi…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz