Güzel Sözler

-

Reklam

-

Kitaplardan Sözler

Kitaplardan Sözler

KİTAPLARDAN SÖZLER

kitaplardan-sozler

Kitap insanın en iyi dostudur diye bir söz vardır. Bu söz neden söylenmiş diye düşünüldüğünde aslında nedeni ortaya çıkmaktadır. Çünkü kitaplar sizi her zaman dinleyen ve yanınızda olan varlıklardır. Ve içlerinde sözlerin büyüsü hâkimdir. Öyle cümleler geçer ki içlerinde kendinizi bulursunuz. Cümleler adeta sizi anlatıyordur. Sanki yazar sizsiniz gibi olur. Sizi yeri gelir motive ederken yeri gelir duygularınızın tercümanı olur. Çok farklı dünyalar içerisine sürekler sizi. Dış dünyadan izole eder. Dünya dış ve iç olarak ikiye ayrılmaktadır. Kitaplar bizlere bunu gösterir. Kitapların sayfaları bazen size şu şekilde fısıldar “ Olmadığınız gibi olmaya çalışmayın, siz sizsiniz ve böyle daha güzelsiniz” bu cümle sizi motive etmeli ve hayata tutunmanızı arttırmalıdır.

kitaplardan-sozler-

Kitaplardan sözler hep sizin ile konuşur yeter ki onun dilinden anlayın ve kendinizi ona bırakın. Tolstoy, Dostoyevski gibi ünlü yazarlar sizin arkadaşınız gibidir o dünyada. Yeter ki onlardan uzak kalmayın. Mesela Goethe size seslenir “ Kalp ne ile doluysa, dudaklardan o dökülür” diye. Size sizi hatırlatır. Sonra “ Siz kendinize inanırsanız , başkaları da size inanacaktır elbetteki” diyor. Başka bir yerde Cemil Meriç size bir şeyler hatırlatır. “Cinayete ses çıkarmayan, caninin suç ortağıdır” diyor ve sözünü tarihe emanet ederek bizlere ulaştırıyor. Başka bir kitap daha sesleniyor bize “ Suskun dudaklar, suskun gözler ve haykıran bir kalp üçümüz de seninleyiz” diye yani kitaplar susmaz ve konuşur sürekli.Bir şeyler hatırlatır bizlere. Duygular ortak, tecrübeler kesişiyor bir yerlerde aslında yaşantılar da ortak.

kitaplardan-sozler-1Kitaplardan sözler bizlere bunu söylüyor. Yalnız değilsin, biz de varız diyorlar. İnsanı insan yapan da bu ortaklıklardır. İşte bu benim düşündüğüm, hissettiğim, yaşadığım fakat bir türlü anlatamadığım, kelimelere dökemediğim duyguların öz ifadeleri diyor insan kitapları okudukça. Ve şunu görüyor ki çok farklı çevrelerden insanların, çeşitli görüşleri, duyguları ve inançları bir araya getirilip, aralarındaki birlik ve bütünlük göründüğünde insanlar yücelmiş ve mutlu olması yolunda ki engeller kalkmış oluyor. Göz görür, beyin düşünür ve dil söyler. Söylenenler söz olur kazınır tarihe ki sonraki gelenlerde onun yanına bir şeyler daha kazısın diye. Kitaplardan sözler gibi diğer söylenmiş sözler de insanlığın mirasıdır. Ortak kültürel miraslardır. Birikimler, tecrübelerdir. Kitaplardan sözler anlamak isteyene titre ve kendine gel diyor, hayatın sürdüğünü ve süreceğini belirtiyor. Güzel sözler, güzellikler doğuracaktır ve kitaplardan sözler bizi bize hatıralatacaktır.

kitaplardan-unutulmayan-sozler

Bir önceki güzel sözümüz olan Duygusal Sözler 2017 başlıklı yazımızda Duygusal Sözler 2017 gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

İlk beğenen siz olun

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Başarı Sözleri

  Başarı Sözleri

  BAŞARI SÖZLERİ

  Başarı, hedefe ulaşmak ve o yolda ilerlemek ile olur. Başarı adına…

 • Esprili Sözler

  Esprili Sözler

  Esprili Sözler

   

   

  Moraliniz bozuk olduğu zaman ve arkadaşlarınız ile eğlendiğiniz zaman esprili…

 • İftar Duası, İftar Duası ve Anlamı

  İftar Duası, İftar Duası ve Anlamı

  Bu sayfamızda; İftar Duası, İftar Duası ve Anlamı, ve iftar Duası Videosu yer alır. Allah bütün dualarınızı kabul etsin….

 • Abraham Lincoln Sözleri

  Abraham Lincoln Sözleri

  Abraham Lincoln Sözleri, ile sitemizden bilgi alabilirsiniz. Abraham Lincoln anlamlı ve düşündürücü bir çok söz söylemiş olup ileriyi görebilen…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz