Güzel Sözler

-

Reklam

-

Sevgili Canım Babama

Sevgili Canım Babama

Sevgili Canım Babama

 

Sevgili-Canım-Babama

Ben babamı, Fatik Kısaparmağın şarkısında bahsettiği babalar gibi biliyorum. Ben babamı fedekarlığıyla, cefası yla, şefkatiyle hatırladım hep. Çocukluğumu nasihatleriyle yoğurdu. Fikirlerim, inançlarım onun desteğiyle şekillendi. Onun varlığıyla ayakta kaldım. Onun yardımıyla hayata tutundum. Onu örnek aldım ve onun gibi olmaya çalıştım. Doğruluğun timsali gariban babam, hayatı hep borç içinde geçti.

Bizleri okutmak adına ek işler bile yaptı. Çarşıda açlığını simitle bastırdı. Sıktı kendini bize yokluğu yaşatmadı. Benim için elinden geleni ardına koymayan babama selam olsun. Yırtık ayakkabısıyla bana bayramlık aldığımız günü hatırlıyorum. Onu ayakkabıları su çekiyordu. Çocuktum pek farkında değildim. Yeni ayakkabılarımı giyerken babamın eskilerle idare ettiğinin fevkine varıp üzülecek idrak ta değildim. Demek her bayram çocuk laraymış. Babalar bayram gelmiyor, masraflarıyla sıkıntı dolu günlerin habercisi oluyormuş bayram. Harçlık istediğimde varsa verirdir; yoksa vermez, asla yok demezdi. Yokluğu yaşar ama ağzına bile almazdı. Şimdi biz ayrıldık ve ayrı yuva kurduk ne faydamız oldu anne ve babamıza diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Evladın için onca çaba göster onca gayret et ve cefa çek ardından masraf et evlendir. Allah mesut etsin de uğurla ve bundan mutlu ol. Bu, Yaradanın bir babaya bahşettiği emsalsiz fedakarlık hissiyatından başka bir şey olamaz.Derler ya: “Bir baba yüz evlada bakar, yüz evlat bir babaya bakamaz”. Çok doğru tespit. Ömrünün sonlarında çocuk gibi, ilgiye ve yardıma muhtaç olan anne ve babalarını yüzüstü bırakanların insanlıklarını sorgulamak lazım.Günümüzde bir anne ve babanın bu dünyayı terk etmesinin hemen ardından evlatların, miras paylaşımında kavgaya tutuşması pek zaman almıyor. Bir evladın annesini kaybettiğinde dünyası,babasını kaybettiğinde ise kıyameti koparmış diye duydum. Canım babam, ben nefes aldığım her günü sana borçluyum. Hayatımın günleri sensin. Her gün senin ve sen her günsün.

Bir önceki güzel sözümüz olan Aşka Davet Edеn Romantіk Sözler başlıklı yazımızda aşk sözleri, Aşka Davet Edеn Romantіk Sözler ve romantik sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

Beğenme Oranı: 5 Beğenen: 1 kişi

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Aşk Sözleri

  Aşk Sözleri

  Aşk Sözleri

   

  Bu sayfamızda www.buguzelsozler.net ekibi olarak Sevgilinize söyleyebileceğiniz, Mesaj atabileceğiniz….

 • 2016 En Sempatik Sözler

  2016 En Sempatik Sözler

  2016 En Sempatik Sözler

  • Gülüşün seviyorum, onun içindeki gamzeyi seviyorum, çünkü o gülüşün ile bir kere daha yaşadığımı hissediyorum….

 • Felsefi Sözler

  Felsefi Sözler

  Felsefi Sözler, Felsefi Sözler Yeni, Felsefi Sözler Kısa, Felsefi Sözler Facebook, Felsefi Sözler Twitter, Felsefi Sözler 2013, En Güzel…

 • Emo Sözleri

  Emo Sözleri

  Emo Sözleri, Emo Sözleri Yeni, Emo Sözleri Kısa, Emo Sözleri Facebook, Emo Sözleri Twitter, Emo Sözleri 2013, En Güzel…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz