Güzel Sözler

-

Reklam

-

Varlıkta Ve Yoklukta

Varlıkta Ve Yoklukta

Varlıkta Ve Yoklukta

 

Varlıkta-Ve-Yoklukta

Evlenirken birbirimize verdiğimiz sözleri hiç tutmayız. İlişkilerimiz patlamaya hazır bomba gibi. En ufak tartışma ve olumsuzluklarda ayrılık noktasına gelir olduk. Tahammülümüz hiçbir konuda yok. Saygı ve sevginin sarsıldığı bir yuvanın temelleri çürümüştür artık. İnsanın her konuda uzlaşması mümkün olmadığı gibi her tatsızlıkta eşlerin birbirlerini insafsızca yaklaşımları kötü sonuçlar doğuruyor. Yeryüzünün halifesi değerli olan insanoğlunun bu insafsızlığı anlaşılır gibi değil.

Kendimden örnek vereyim. Bahis alışkanlığımdan dolayı, büyük borçlar altına girdim. Eşim ve ben çalıştığımız halde tüm ilişkimizi bir çırpıda bitiverdi. Belki bana beslediği düşmanlığı ve sık sık dile getirdiği ayrılık mevzusu için iyi bir fırsat oldu ona. İşte ben yokluğa düştüm. Söz veren o değil miydi hastalıkta ve sağlıkta, yoklukta ve varlıkta yanımda olacağına dair. Sözünü tutmak saygıdeğer insanların işidir. Eşlerde sadakatin asıl ölçüsü aldatmamak olduğu gibi verdiği sözlere de bağlılıktır. Bu konuda eşim beni yarım yolda bıraktı. Neticede ayrıldık ve çocuğumu aldı ve gitti. İnsan mükemmel olmaz. Hatasız kul olmaz diye biliriz. Derler ya ölüm değil zulüm değil çaresi olmasın.Her insan hata yapabilir, yanılabilir belki nefsine uyabilir. Ama neticesi böyle bir müessesenin yıkılması ve sarsılması olmamalı. Hayat arkadaşı kavramını pek hafife alıyoruz. Arkadaşı için gözünü kırpmadan ölüme gidenler var. Eşler ise yaşadıkları ilk tatsızlıkta birbirlerine hayatı cehennem etmek için adeta yarışıyorlar. Fedakarlık müessesi aile kurumunun içine nüfuz etmediği müddetçe hayatlarımız hep hüsranla dolu olacak.

Bir önceki güzel sözümüz olan Saygı Ve Güven başlıklı yazımızda Güven, Saygı ve Saygı Ve Güven gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

Beğenme Oranı: 5 Beğenen: 5 kişi

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Küçük İskender Sözleri

  Küçük İskender Sözleri

  Sayfamızda Küçük İskender Sözleri yer almaktadır. Yeni Küçük İskender Sözleri Kısa, Küçük İskender Sözleri facebook, Küçük İskender

 • Anlamlı Vecizler

  Anlamlı Vecizler

  Anlamlı Vecizler

   

  1-Dünyanın en yüksek duvarı “Acaba insanlar ne der?” cümlesidir.

  2-Unutma, insan…

 • Bulut ile ilgili Şiirler

  Bulut ile ilgili Şiirler

  Bulut ile ilgili Şiirler, Bulutlar ile ilgili Şiirler: Bulut OIdum TarIana Yağdım Bulut oIdum tarIana yağdım
  KiremitIerin yıkandı damda
  CamIarından

  Bulut…

 • İslami Sözler

  İslami Sözler

  İslami Sözler ve İslam Sözleri yer almaktadır. Şu koca Dünyada bir ufak noktasın. Uyan! Ey insanoğIu ! varIık iIe…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz