Güzel Sözler

-

Reklam

-

Vefa ile Kurulan Dostluklar Bitmez

Vefa ile Kurulan Dostluklar Bitmez

Vefa ile Kurulan Dostluklar Bitmez

 

vefa-ile-kurulan-dostluklar-bitmez

Vefalı bir insanın içinde yatan merhametin ne kadar büyük ve şefkatli olduğunu biliyor muydunuz? Bu her insanda oluşan bir duygu değildir. Bu tür duygular iyiliği anlatan en güzel hislerdir. Bu hisler ile oluşan vefa ve dostluklarda kalp kırma söz konusu değildir. Vefa kalbin ışıltısıdır. Yaşama sevincinin en nadide kıpırtılarıdır. Bu yüzden dostta vefa aramak en güzel dostlukları yaşamak insan hayatının vazgeçilmez parçasını oluşturmaktadır. Kalbi acıtan sözlerde ve yapılan yanlışlarda dostluk kavramı oluşmaz.

Dostluk iki kalbin bütünüdür. Aynı anda atar, aynı anda çarpar. Yani kalbini emanet ettiğin dostuna güvenmeyi ve bu güven kırıklığını yaşamamayı temenni edersin. Bu güven kırıklığı oluştuğunda kalbin paramparça olur. Eskisi gibi kusursuz yalın bir güzelliği ele almaz. Vefa ile kurulan dostluklar bitmez. Arkadaşlığın en güzel tablosu, iyilik ile çimen leşmiş, yeşilleşmiş halidir. Bu çimenlerin üzerine basarak o değeri yitirirseniz, doğada var olan güzellikleri yıkıldığı gibi sizde var olan hayat neşesinin de öldüğünü hissederseniz. Bu da sizin yaşam renginiz de soluk düşüncelere sebebiyet verecektir. Vefalı insanları kim sevmez ki? Herkes ister güvendiği bir yastığa kafasını dayarken mutlu uyumak ve mutlu uyanmak. Bu güzel düşünceler ile bir ömür boyu bu arkadaşlığı sürdürmek. Herkesin kurduğu hayallerdir.Kimse ayrılmak ve sahte arkadaşlıklar kurmak istemez. İster ki hastalığında bile yanında ona elini uzatanı olsun. O sıcaklığı her an yaşamak ister. Evlense de aradan uzun yıllar geçse de dostluk köprüsünün asla yıkılmasını istemez. Bu yüzden vefa kalbin aynası, huzurudur. Eğer gerçek bir dostum olsun ve bu ölümsüz olsun istiyorsanız önce arkadaşınızı tanıyın. Bütün hücreleri ile onu yakında kavrayın. Bu sizde gerçek duyguları harekete geçiriyorsa ve sürekli sizi özleyerek arıyorsa arkadaşınızda büyük bir vefa vardır değerini bilin.

Bir önceki güzel sözümüz olan En Romantik Evlilik Yıl Dönümü Sürprizi Nasıl Yapılır başlıklı yazımızda En Romantik Evlilik Yıl Dönümü Sürprizi Nasıl Yapılır gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

Beğenme Oranı: 5 Beğenen: 1 kişi

Yazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Zamane Sözleri

  Zamane Sözleri

  Zamane Sözleri

   

  Bu sayfamızda sizlеr için en yeni zamane sözlеrini derlerik.

  • Fɑzlɑ…

 • İngilizcedeki Pratik Cümleler

  İngilizcedeki Pratik Cümleler

  Başarılı olabilmek ve ilerleyebilmek için günümüzde en az ikinci bir dile ihtiyaç vardır. Sürekli değişen ve gelişen bir dünyada…

 • Polis Haftası Sözleri

  Polis Haftası Sözleri

  Sayfamızda; Polis Haftası Sözleri, Polis Haftası Şiirleri, Polis Haftası Mesajları, Polis Haftası Sloganları, Polis Haftası ile ilgili Sözler ve

  Sayfamızda; Polis…

 • Aşk Nasıl Bir Karın Ağrısıdır

  Aşk Nasıl Bir Karın Ağrısıdır

  Aşk Nasıl Bir Karın Ağrısıdır

   

  Sevdiğiniz bir kişinin hayali ile yaşamak…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz