Güzel Sözler

-

Reklam

-

Yarı ölümdür uyumak.

Yarı ölümdür uyumak.

Yarı ölümdür uyumak.

 Yarı-Ölümdür-Uyumak
Yaşarken dünyadan koptuğun tek andır. Bunun için korkarım uyumaktan, çünkü ben ölümden de korkarım. Ne kadar az uyuyabiliyorsam o kadar az uyurum. Uyurken geçirdiğim dakikalar boşa gibi gelir. Sanki zamanı kaybediyormuşum, ellerimin arasından hayatım uçup gidiyormuş gibi hissederim. Yaşayacaklarım, yaşamak istediklerimi hayata sığdıramayacağım sanki, hayallerim benimle birlikte uyuyacakmış gibi hissederim. Ve o zamanlar öyle korkarım ki. 24 saati hep daha fazla yaşamaya çalışır, zaman yaratırım ben. Bir güne sığmayacak birçok şeyi sığdırırım mesela güne. Çünkü az uyurum. Ve uykunun kararı vardır bende. Yorgun olup da fazla uyuduğum günler hayıflanırım. İşte derim, hayatımdan 2 saat daha çaldım.
                Bu halim ne olacak bilmiyorum. Ama yalan yok, şikayetçi de değilim. Diyorum ki sanki yaşımdan 10 yaş daha yaşlıyım. Yanlış anlamayın; yorgunluktan, bitkinlikten falan değil. Bu kadar zamana bunlar nasıl sığmış diyorum. Birde zaten insana hayata minimum 15 yaşında başlayabildiğini düşünüyorum. Öncesi yok, öncesi çocukluk. Ve zaten hatırlanmayacak zamanlar diyorum. Ne yaşadık ki 15 yaşına denk okul piyeslerine katılmaktan başka. Bunun için üzer genç kayıplar. Yaşlı biri sonsuz uykuya daldığında yaşadı deriz de, genç için yaşayacak ne çok şeyi vardır deriz. Ölüm bu ansızın çalabilir kapıyı. 60 yaşında da 18 yaşında da ölüme hazırlıklı olmalıyız. Ölüm çaldığında kapıyı ben her şeyi yaşadım diyebilmeliyiz. Ama uyuyarak yaşanmaz her şey.
                Bunun için derim ki; dolu dolu yaşanmalı hayat. Uyku nedir ki? Uyku zevk midir? Bir uyuyacak bir daha uyanmayacaksınız. Zaten hayatının sonunda uyumak ile ödüllendirilecek, doyurulacaksın uykuya. Bırak bu dünyada ihtiyacın olandan fazla uyuma. Kopma dünyadan. Sen uyurken, bir başkaları neler yaşıyor acaba? Belki eğlencenin dibine vuruyorlar, belki bir çağ açıp bir çağ kapamaya hazırlanıyorlar. Sen ise uyuyorsun. Unutma yarı ölümdür uyku. Ve ölülerin kimseye faydası yoktur.

Bir önceki güzel sözümüz olan Anlamlı Güzel Sözleri başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.

Bu güzel sözleri nasıl buldunuz?

İlk beğenen siz olunYazar:
Bu güzel sözler de dikkatinizi çekebilir
 • Tevfik Fikret Sözleri

  Tevfik Fikret Sözleri

  Sayfamızda Tevfik Fikret Sözleri yer almaktadır. internetten derlediğiniz Tevfik Fikret Sözleri hatalı eklenmiş olabileceğini de unutmayınız.

  Sayfamızda…

 • Kıymetli Sözler

  Kıymetli Sözler

  Sayfamızda Kıymetli Sözler, Kıymetli Mesajlar, Kıymetli Sözler Kısa, Kıymetli Sözler Facebook için yer almaktadır. Dürüstlük denilen şey pahalı

 • Evlilik İçin Güzel Sözler

  Evlilik İçin Güzel Sözler

  Evlilik İçin Güzel Sözler

   

  1-Sabah uykumdan uyanınca gözlerimi açtığımda yanımda seni…

 • Ramazan Manileri

  Ramazan Manileri

  Ramazan Manileri, Ramazan Ayı Manileri, Ramazanda söylenen manileri sizler için derledik. toplam 92 ramazan mani ve 4 sayfadan oluşan…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz