Başsağlığı Sözleri

Başsağlığı Sözleri

Eşiniz dostunuzu, arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı teselli etmek amacıyla en anlamlı başsağlığı sözlerini buguzelsozler.net adresinde bulacaksınız. Bir gün etrafımızdaki birinin yada bizlerin sevdiklerini kaybetmesi İstenmeyen ve kaçınılmaz bir durumdur. Bu özel günde, farkındalık ve duyarlılıklar günün anlamını daha iyi yansıtmak amacıyla güzel sözlere ihtiyacınız olduğunda bizlere uğrayın deriz. Sevdiklerinizin yaralarını sarmak ve onların acılarını bir nebze olsun hafifletmek amacıyla en değerli sözleri buguzelsozler.net adresinde derleyip topladık ve sizin kullanımınıza sunduk. Başsağlığı sözleri öyle sıradan, üzerinde durulmadan es geçilerek özensiz cümlelerle geçiştirilecek sözlerden değildir. Karşınızdakinin yaşadığı bu talihsizliğin en güzel şekilde sizin tarafınızdan dilek ve temenni ve de dua sözleri ile hafifletilmesi amacıyla sözlerin en güzelini seçmelisiniz.

bassagiligi-sozleri

Özel bir gün olan bu kaybın yaşandığı günlerde başsağlığı dileklerinizi geciktirmeden paylaşmalısınız. Bu konuda hassas olmak insanlığın gereğidir. Bunun için de özenli olmak lazımdır. Söyleyeceklerimizin tesiri, bir gün ummadığınız bir anda başınız dara düştüğünde etrafınızda sizinle ilgilenenlerin sayısının fazlalığına direkt etki eder. Kimin yanında olduysanız ve ona teselli verdiyseniz o da her fırsatta sizin yanınızda olmayı, sizinle olmayı ve size yakınlaşmayı isteyecektir. İnsanın duygularının yetim kaldığı ve acizliğini had safhada yaşadığı bu günlerde dostlarınızı en azında acısı hafifleyene kadar yalnız bırakmayınız. Aynen “men dakka dukka” sırrındaki gibi en açık tabirle “kişi ne yaparsa kendine yapar”, ” kişinin bulduğu yaptıklarından farklı değildir” ve “ne ekersen onu biçersin” gibi tecrübe edilmiş gerçekler diyor ki yarın biz de etrafımıza acaba birileri gelip bana sarılacak mı? birileri gelip beni teselli edecek mi? dostlarım buradalar mı ? dostlarım gelmiş mi diyeceğimiz günleri elbet bir gün yaşayacağız.

Bu günlerdeki kredimizi, bize şu an ihtiyacı olan acılı dostlarımızın yanında olarak biz belirleyeceğiz. Sevdiklerinizin sizin için değerli olmaları, değerli olduklarını hissettirdiğiniz ölçüde ispata kavuşur ve tartılabilir bir değer haline gelir. İnançlarımız, hasta ziyareti ve taziyelerde bulunmanın üzerinde hassasiyetle durmuş bunu ibadetlerden saymıştır. Hatta karşı tarafın sizin için yaptığı duanın Yaratan tarafından geri çevrilmeyeceği hatırlatılmıştır. Taziyelerde başsağlığı sözlerinde bulunmak ve ziyaretimizle tanıdıklarımız sevindirmek bizim insani görevimizdir. İlişkilerimize yapılan en büyük yatırımdır. Bunun için onlarla paylaşacağınız sözlerin, mesajların, dilek temenni ve başsağlığı sözlerinin en güzeline siz değerli buguzelsozler.net kullanıcılarının sahip olduğunu bilmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bir önceki güzel sözümüz olan Kardeşlik Sözleri başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.