Beraber ağlayanlar Ayrı Ayrı Gülemezler

Beraber ağlayanlar Ayrı Ayrı Gülemezler

 

beraber-agalayanlar-ayri-ayri-gulemezler

Evliliklerde, kardeşlerde , yakın dostluklarda her anını madden veya manen ortak yaşayan ve hisseden insanlar , iyi kötü içinde bulundukları tüm durumlarda bir arada olmalıdır. Birlik ve beraberliğin atıldığı en sağlam temelin parçasının başında evlilikler gelmektedir.şartlar iyi olduğu zaman birlikte eğlenen e yeyip içen eşler , ailevi sıkıntılar veya maddi sorunlar devreye irince birbirlerine suçlamak yerine daha da bağlanmalıdır. içinde bulundukları zor durumun sorumlusunu aramak hiç bir zaman çözüm olmayacaktır.Aksine biz olmayı bırakıp sen demeye başlanırsa , kopmalar , hak edilmeyen sonuçlar ortaya çıkmaya başlayacaktır.her iyi iken olan saadet , şartlar zora girdiğinde kuvvetli bir dayanışma ile kolayca ve kısa sürece aşılabilir.

Malesef günümüzde zoru gördüğünde kaçanlar azımsanmayacak kadar çoktur.Gitmek kolaydır zaten, asıl mesele kalmayı , devam etmeyi başarabilmektir.Bu durumda kimse kendini kahraman ilan edip sorunlarla yalnız boğuşma malı , eşinden destek almalı ve her gelişmeyi paylaşmalıdır. Hayatımızda hep kalmasını istediğimiz yakın dostlarımız vardır.onlarda en kurtarıcı can simitlerimiz den biridirler.Eşimize , anne ve babamıza dahi üzmemek için anlatmakta zorlandığımız sıkıntıları , dost dediklerimiz sayesinde aşabiliriz. Tüm mesele hayat arkadaşlarımızı ve dostlarımızı doğru kararlar alıp en hayırlılarını seçebilmektedir. Borç batağında boğulurken anlamsız harcamalara ve eğlencelere devam eden bir eş insanı iyice batağa sürükler .

Nikahlarında verdikleri iyi günde kötü günde sözü havada kalmış olur.böyle bir çiftin birlik ağlayıp birlik gülme gibi bir söz konusu malesef yaşanamamaktadır.Her derdine yetiştiğimiz derdini dert edindiğimiz dostlarımızda yanımızda yalandan görünüp , özel hayatlarında umursamaz davranıyorsa onlarda sizi hak eden yol arkadaşı değildirler. Dünya da var olduğumuz sürece etrafımızda kederlerimizi kendi kederi , sevinçlerimizi de kendi sevinçleri sayan insan umarız hiç eksilmez.Yürekten ve çıkarsızca sevenler , birlik ağlayıp birlikte gülenlerdir.

Bir önceki güzel sözümüz olan Ne Yaparsan Pişman Öleceksin .Belki Yaptıklarından Belki de Yapmadıklarından başlıklı yazımızda Ne Yaparsan Pişman Öleceksin .Belki Yaptıklarından Belki de Yapmadıklarından gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.