Bir Babadan Yavrusuna Anlamlı Sözler

Bir Babadan Yavrusuna Anlamlı Sözler

 

Bir-Babanın-Yavrusuna-Anlamlı-Sözleri

Güzel yavrum. Evliliğimizin ilk senelerinde daha sen körpecikken ayrıldık annenden. Tüm hata benimdi. İşlediğim günahların bedelini tek başıma çekmedim. Sen özleminle, güzel annen de sıkıntılarla yüklendi bu tatsızlığı. Annen beni affetmedi ve ikinci bir şans vermedi. Ona kızmıyorum, yaptığım şeyler, hiç bir kitaba sığacak türden değildi. Başımdan geçenleri az çok annenden duymuşsundur; tekrar anlatmaya lüzum hissetmiyorum. Bir aile reisi olarak sorumluluklarımı yerine getirmeye çalıştım hep, ama bazen olmuyor işte, taktir deyip geçmek lazım. Bana derlerdi ki kız çocukları babaya çok düşkün olur; hele büyüsün bir gör. Hakikaten öyle, çoğu zamanını benim yanımda geçirmen ve bana olan içli hallerinden çok belli bu. Hayatım ve varlığım sensin bunu iyi bil. Sen benim servetimsin ve hayatta kazandığım en güzel şeysin. Hayatın bana oynadığı en güzel oyunsun. Varlığınla daha umutlu ve daha yaşama arzusuyla doluyum.

Tabi ki hep böyle kalmayacağım, bir gün eriyip gideceğim, zavallı bir ihtiyar olup dünyaya veda edeceğim. Hayatın kanunu bu yavrum, yaratan öyle dilemiş. Her ne olursa olsun babanı iyi hatırla isterim kızım. Unutma ki hata insanlar için, günah insanlar için. Herkes gibi yaptıklarımın bedelini fazlasıyla ödedim. Sana ve annene yaşattığım sıkıntılardan dolayı senden beni affetmeni istiyorum. Sana bir kaç nasihatım olacak: Her şeyden en önemlisi iyi bir insan ol, t. Allahın hatırını ve rızasını her şeyin üstünde tut ve O’nun emrinden çıkma. Onu tanımayan serkeş ve hayatı oyundan ibaret sanan kötü insanlardan uzak dur. Dostlarını ve arkadaşlarını iyi seç, seni eleştirenlerle, hatalarını yüzüne karşı söyleyenlerle dost ol.İyilerle beraber ol ve onları destekle. Okuluna derslerine devam et ve geleceğin için gayret et. Büyüklerinin sözünden çıkma ve onları kırma. Büyük baban hep öyle derdi: “Eğriyle doğru, doğruyla eğri ol. Eğri belasını bulur”, ben de sana farklı bir şey demeyeceğim.

Bir önceki güzel sözümüz olan Sevgiliye Sitem Sözleri başlıklı yazımızda Sevgiliye Sitem Sözleri, sevgiliye sözler ve sitem sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.