Cuma Mesajları

Cuma Mesajları

Cuma mesajları dini inançlarımızı yerine getirme konusunda hassaslığımız millet olarak bütünümüzün ruhuna işlemiş durumdadır. Bu duygular ile uzakta kalan akrabalarımıza ve dostlarımızın mübarek günlerini kutlamak için bazen sesli birebir konuşurken bazen de sıklıkla yaptığımız mesajlaşma konusuna ağırlık vermekteyiz. Son zamanlarda sosyal medya kanallarının haberleşme alanında yaygınlaşması topluca mesajların gönderilmesi konusunda kolaylık sağlaması bu tür önemli anların hatırlanarak gönülden gelen duyguların aktarılmasının yanında dualar edilerek en düzel duyguların yansıtılması mümkün olmaktadır. Cuma günleri sevenlerin birbirlerine hayırlı cumalar cumanız mübarek olsun demesi bile duyguların dostlukların pekiştirilmesinde dinimizin bizlere bahşettiği insan sevgisini ortaya çıkarmamıza vesile olmaktadır. Dostlukların bu tür kısa mesajlar ile daha anlamlı hale gelmesi İslami inançlarımızı da daha bilinçli olarak ortaya çıkarmamıza destek sağlamaktadır. Burada en değerli Cuma mesajları olarak bazen hazır mesajlar kullanılırken bazen de içten gelen duyguların eseri dualar eşliğinde mesajlar iletilmektedir. Bunlardan en hoş hatırlanır olanları; Cuma Mesajları

cuma-mesajlari

• Huzurlu ve güvenli bir ortamda yenen kuru bir parça ekmek, endişeli ve korkulu anda yenen baldan daha tatlıdır. namuslu ve iffetli yatılan bir çadır, ahlaksızlığın kol gezdiği hükmünün geçtiği köşkten daha şirin bir yerdir her zaman. Bu vesile ile cumanız mübarek ruhunuz imanla dolu olması dualarımızla.

• İki türlü dua vardır reddedilmesi mümkün değildir. Bu tür dua edenler ile Allah arasında engel yoktur. Bunlardan birisi zulüm edilen kişinin duasıdır. Bir diğeri ise mümin kardeşine uzaktan canı gönülden gıyabında edilen duadır. Bu düşünce ile ey mümin kardeşim cuman mübarek rızkın hayırlı olsun.

• Namaz kılınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok sevin ve zikredin kurtuluşa eresiniz.( Cuma suresi) Cumanız mübarek olsun. Cuma Mesajları

• Allah’ım nerede kin ve nefret varsa orya sevgi ve şefkat götürmek için güç ver bizlere Allah’ım nerede dargınlık kırgınlık varsa oraya barış ve sevgi götürmeyi nasip eyle bize Allah’ım nerede inkar varsa ve nifak ekiliyorsa oraya kabul ettirme gücü ve güzellik götürme kuvveti ver bize Allah’ım nerede ümitsizlik yılgınlık varsa oraya ümit etme duygusu ulaştırmak için hız ver bize Allah’ım nereye karanlık çökmüşse eğer oraya sabahı götürmeyi nasip eyle bize Allah’ım nerede sevdiklerimiz var ise orya sevgi ve dostluk dolu Cuma dualarımızı götür bizim hayırlı nurlu cumalar eyle tüm dostlarımıza

• Bugünde yine günlerden Cuma. Allah’ım bu günün yüzü hürmetine bizlerin ve sevdiklerimizin günahlarını bağışlasın af etsin. Bizlere ve tüm din kardeşlerimize esenlikler nasip etsin. Geçmiş zaman fitnelerinden, her türlü kazadan, kötülüklerden ve bekadan, sıkıntılardan ve darlıktan, şer yüklü kişilerin ve şeytanın azabından uzak tutsun şeytanın tuzaklarından korunmak nasip etsin. Bizleri ve tüm sevdiklerimizi tüm dualarımızın yüzü hürmetine nail eylesin tüm dualarımız kabul olsun cumanız mübarek olsun. Cuma Mesajları

• Güneşin en güzel pembeliğiyle doğan, tüm saflığı ile süzülen herkese her daim nasip olmayan dualar ve mutluluklar sizlerle olsun. Bütün sevenlerin en güzel duaları sizleri bulsun. Cumanız hayırlı rızkınız helal olsun.

• Bütün kalbimle diliyorum kalbin imanla dolsun. Gönlün huzurlu olsun. En güzel saadetler hepimizle birlikte olsun. En kurulmuş bağlar bozulsun nede sevgi kaybolsun. Bütün güzel dualar ile dostluklar bir bütün olsun. Cumalarınız hayırlı ağızlarınız dualı olsun.

• Güzel Allah’ım sen yolda kalmışların yoldaşı ve yol arkadaşı kalbi kırıkların tek sığınağı, yalnızların en güzel arkadaşı, tüm güzel düşünen gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzaklaştırsan da sana yalvarırım senden uzaklaştırma. Dostlarımdan uzaklaştırma. Cumanız mübarek olsun.

• Her yeni gün bizlere dostların güzelliği ile, tüm geceler en güzel dostlarımızın duaları ile mübarek oluyor. Tüm umutlarımız dostlarımızın dualarının hediyesi, dualarımıza dostlarımızın sevgisini katarak cumanız mübarek olsun.

• Söze sevgi dolarsa dua olurmuş. Dualar Allah’a ulaşırsa nu olurmuş. Duaların aynı noktada buluşması ve Allah’a ulaşarak nur olması dileklerimle cumanız mübarek olsun. Cuma Mesajları

• Bütün günler dostlarımızın güzellikleri ile geceler ise dostların duaları ile mübarek oluyor. Bütün ümitlerimiz dostlarımızın armağanı dualarımız ise sizlerin sevgileri ile cumanız mübarek olsun.

• Bu gün bayramımız olsun. Tüm hüzünler sevgiye dönüşsün. Allah’ım bütün yaralarımızı sarsın. Rabbim adıyla kalbimizdeki nazarları yok etsin. Tüm gücüyle ve şefkati ile cumanız mübarek olsun.

• Mesafeler ne zamanda nede mekanda saklıdır. Tüm eller açıldığında Rabbine ilk akla gelen dostlardır. Aklımızda ve tüm dualarımızda yüreğimizin en güzel yerinde olmanızı dua ederiz . cumanız mübarek olsun.

• Ey Allah’ım, bütün işlerimizde Muvaffak olmamızı nasip eyle. Yanlış yola sapanlara akıl ihsan nasip eyle. Mekânlarımıza mutluluk nasip eyle. Kaldıramayacağımız yüklerden bizleri kurtar, bize güç ver. Darda bırakma sıkıntıya koyma. Amin. cumanız mübarek olsun.

• Allah’ın bereketi ve rahmeti sizlerin olsun. Gönlünüzdeki güneş hiç solmasın. Yüzünüz hep aydın olsun. Sevgi dolu kalbinize nurlar yağsın. Mekânınız cennet tüm dualarınız kabul olsun inşallah. Cumanız mübarek olsun.

• Kalpler imanla dolsun. Gönüller huzurlu olsun. Saadetler hepinizle olsun. Kurduğunuz bağlar asla bozulmasın. Dostlar asla unutulmasın. Çımanız mübarek olsun.

Bir önceki güzel sözümüz olan İlgi Çekici Sözler başlıklı yazımızda ilgi çekici sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.