Derin Anlamlı Dini Sözler

Derin Anlamlı Dini Sözler

 

derin-anlamli-dini-sozler

Dini sözler, dini inançların yerine getirilmesi ve bu konuda daha bilinçli olabilmesi için dini ve inanış biçimine göre söylenmiş sözlerdir. Bu konuda araştırma yapmış ve tecrübelerini yeni nesillere aktarmak isteyen bilgili kişiler derin anlamlı dini sözler konusunda kalıcı olması amacıyla çoğu zaman yazılı hale getirmişlerdir. Yazmış oldukları bu dini sözler zamanla kuşaktan kuşağa aktarılarak kitap ve basılı evrak olarak elden ele dolaşmaktadır. Eğitici nitelikteki dini sözler genç nesillerin dini vecibeleri yerine getirilmesi konusunda yardımcı olan kaynakları oluşturmaktadır. dini sözler olarak; Rızk sahip olunan bilgi ile artmış olsaydı zor geçinenler hep cahiller olurdu. Mevcut olan emanete riayet etmek rızık getirir. İhanet etmek için fakirlik getirir.

derin-anlamli-dini-sozler-listesi-2017

Ya Rab Senden tek isteğim faydalı bir ilim temiz olan rızık ve kabul edilen bir ameldir. Dünya üzerinde yaşayan Hiçbir canlı kendi kazanmış olduğu emeğinden daha hayırlısını yememiştir. Sen rızkı nasıl takip ediyorsan o da seni takip eder Aynen acele benzer Önemli olan sabırla beklemektir.

Hz Ali Eğer insanlar edebin ne kadar değerli olduğunu bilselerdi Allah’tan rızık isteme yerine edep işlemeyi tercih ederlerdi. Hz Ali Derin anlamlı dini sözler her zaman bir konuda ders vermek veya akıllı düşünme yeteneğini geliştirmeyi amaçlayarak söylenmiş sözlerdir. Allah her zaman kuşlara bile rızık vermiştir. Fakat Kuşlar bunu ne zaman ki arayıp bulurlarsa faydalanmıştır. Latin atasözü Unutulmaması gereken karınca zayıflığı ilaç kalmadığı gibi, aslanpençesi büyüdükçe daha çok av yakalamamıştır.

derin-anlamli-dini-sozler-listesi

Şeyh Sadi Şirazi Uzun süreli rızk isteyenler ve ömrünün uzun olmasını isteyenler canı gönülden akraba ziyareti yapmalıdır. İnsan ne kadar zengin olursa olsun hiçbir zaman gökten bir yudum su satın alamaz unutulmaması gereken Allah’ın kullarına verdiği rızık kadar olduğudur. Söylemiş bu tür derin anlamlı dini sözler genellikle daha önce edinilmiş tecrübeler ve yapılması gereken birçok eylemin dini inanışlara dayandırılarak sağlamlaştırılması ve özellikle gençler açısından benimsenmesi istenmektedir bu inanışlar dini sözler incelendiğinde inanış tarzına göre kişilerin sahip olduğu Varlıkları nasıl korumaları gerektiğini veya nasıl elde edecekleri açıkça belirtilmektedir

derin-anlamli-dini-sozler-2017

Sıkıntıya düşenler sıkıntılarını ve bu durumlarını yanındaki insanlara açarlarsa hiçbir zaman bu sıkıntıdan kurtulamazlar. Fakat düşmüş olduğu sıkıntıyı Allah’a havale ederlerse er ya da geç olarak bir rızık elde edeceklerdir. Hz Muhammed Bilinmelidir ki rızkı Taksim eden Allah’tır buna şikayet etmek küfürdür. Her zaman sabır gerektirir sabır ise rahata kavuşmanın anahtarıdır. Bunu Allah’tan başka herkes düşmandır insanlar nasıl dostunu düşmanlara şikayet etmelidir Mevlana Kimin rızkı daralırsa Allah’a yalvarıp bağışlamada bulunmalı işte o zaman rızkı rahata kavuşur. Her nimete ulaştığında elhamdülillah demeli ki nimet-i sürekli artsın. Hz Ali

Bir önceki güzel sözümüz olan Özel Günler Paylaşılan Güzel Sözler Listesi 2017 başlıklı yazımızda Özel Günler Paylaşılan Güzel Sözler Listesi 2017 gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.