Duygular Yoğunlaştıkça İnsan Sevgiyi Tadar

Duygular Yoğunlaştıkça İnsan Sevgiyi Tadar

 

duygular-yogunlastikca-insan-sevgiyi-tadar

Sevmeyi bilen her insanın duygularını yoğun bir şekilde yaşama hakkına sahip olduğunu unutmayın. Duygu insanın içinde biriktirdiği içsel sezgidir. Onun önüne geçemez. Özellikle yaşam çemberinde yaşadığı her şey, duygu olarak karşısına çıkar. Bir çiçekten mutlu olur ve bunu gözyaşları ile ifade eder ve ya bir kırıcı sözden etkilenir, kendini tutmayarak derin bir şekilde ağlamasını sürdürür. Bütün bunlar insanda yaşam kokusudur. Hangi ana denk gelirse kişi o anı doyasıya yaşar.

Duyguların ne zaman yoğunlaştığını kestirmek zordur. Bazen uzun zaman geçmesine rağmen insanlarda bir katılaşma söz konusu olur.Bazen bu birikim infilak haline gelerek kişilerde patlama devresini yaşatır. Kısacası duygu öyle hassas bir dokudur ki bunun ne zaman gerçekleştiğini tahmin etme olasılığınız yoktur. Bir insan ne kadar katıyım ben ağlamam dese de bazen küçücük bir söz onu ağlatmaya o an için yeter. Her insan kendi mevsiminde yeşillenir. Kimi sonbaharı yaşarken, kimi ise yazı başka mevsimde yaşar. Bu duyguların bu kadar değişken olmasının nedeni, kişini yaşadığı hayatın paylarıdır. Bazıları bu payda mutluluğa fazlası ile yer verir bu duygu yoğunluğunu sadece sevgi ve tebessümü ile dile getirir. Duygular hiçbir zaman yaşlanmaz, yoğunlaştıkça kişide gözyaşı olarak akar. Bunun arada akması ve bir şeyleri hissetmesi ona insan olmayı öğretir.

Duygularda her zaman farklı bir insan vardır. Bazen bu kişiden hiçbir şey olmaz ,bu katı diye nitelendirdiğimiz kişiler bizden daha hassa çıkabilir. Bu yüzden insanları yargılamanın doğru bir düşünce olmadığını bilmenizi isteriz. Duygular insanın özüdür. Onlar ortaya çıkmadığı sürece kişi kendini ifade edememektedir. Unutmayın duygu dediğiniz küçücük şey aslında koca bir volkandır. Duygular yoğunlaştıkça insan sevgiyi gerçek anlamda tadar ve insan olduğunu bir kere daha anımsar.

Bir önceki güzel sözümüz olan En Güzel Para İle İlgili Sözleri başlıklı yazımızda En Güzel Para İle İlgili Sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.