En Çok Paylaşılan Anlamlı Sözler

En Çok Paylaşılan Anlamlı Sözler

en-cok-paylasilan-anlamli-sozlerden

En çok paylaşılan anlamlı sözler kişiler arasında iletilmek istenen mesajların bazen iğneleyici olarak, bazen de detaylı olarak anlaşılmayan zamanlarda sadece bir cümleyle anlatılmaktadır. Söylemekte maksat aslında sevdiğini belli etmek veya anlatamadıklarını dolaylı yoldan anlatmaya çalışmaktadır. O anlamlı sözler kişiler arasında paylaşıldıkça değişime uğrayarak veya değişik anlamlar katılarak çoğalır. Oradan sonrada değişik fikirlerin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. İşte böyle zamanlarda gerektiğinde sadece bir cümleyle, bazen koskoca bir konu kısacık zamanla anlatılmış olmaktadır. Bu en çok paylaşılan anlamlı sözler gerektiğinde kısa mesaj olarak veya konuşma arasında aktarımları olmaktadır.

en-cok-paylasilan-anlamli-sozleri

Bunlara örnek Verecek olursak; İnsan bir karar verdiğinde nereye gitmiş olduğunun fazla bir önemi yoktur. Önemli olan niçin gitmiş olduğudur. İnsanı güzel yapan edeptir, güzel insanı sevmenin sebebi ise edeptir Kadın gerçekten ağlıyorsa onu ağlatan kişinin yüreğine değdiğini gösterir İnsanların unutmayacağı bir acı gerçek vardır. Gülerken kaybedilenler ağlayarak geri kazanılsa da pek faydası olmaz. Bu şekilde anlatan cümleler de görüldüğü gibi en çok paylaşılan anlamlı sözler aslında anlatılmak istenen duygular, kısa ifadelerdir. İnsan kendini üzen kişiye hala selam verebiliyorsa, bu o kişinin vicdanının sadakasıdır. Unutulmamalıdır ki yokuştan aşağı inmek kolay ve çabuk olandır. Ama asıl manzara tepeden seyredilendir.

en-cok-paylasilan-anlamli-sozler

Her zaman yüzüne gülenleri asla dostun sanma. Çünkü en güzel kokan çiçekten en etkili zehir çıkar. Yüzüne gülenden medet umma, bu gün yüzüne güler yarın üstüne toprak atar. Dost dediğin anlık seven değil, acılarından kapmaya çalışandır. Yürekten sevmek için yüreğinin boş olması gerekir. Fakat herkesin bir anası birde babası vardır. İnsan ayıpladıklarını yaşamadan ölmez derler. O zaman çok mu hakir görmeli dünyayı. Dünya malı dünyadaymış, dünyada malı olmayanın nerde malı. Fakir derler parasın olmayana, asıl fakir parası çok olandır. Çünkü tek dostu sayılı zenginlerdir.

en-cok-paylasilan-anlamli-sozler-2017

Dostu olmayanın neyi varsa geçicidir bu dünyada. Mal dediğin tükenir. İnsan her zaman yanında kalır. En çok paylaşılan anlamlı sözler genellikle dostlukların varlığı üzerine ve değeri üzerine söylenmiş güzel sözler olmaktadır. Çekilen acılarsa olgunlaşırmış insan, hep acı çekenlerde çürürmüş o zaman. Aşk denilen duygu öpüşerek dudak morartmakla güçlenmez, çoğalmaz. Aşk dediğin sevgiyle güçlenir Sağlam yürekle çoğalır.

Bir önceki güzel sözümüz olan Özel Günler Paylaşılan Güzel Sözler Listesi 2017 başlıklı yazımızda Özel Günler Paylaşılan Güzel Sözler Listesi 2017 gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.