En Güzel Sözler

En Güzel Sözler

 

 

Sosyal medya hayatımızın her köşesinde artık… Yaptığımız paylaşımlarla insanların beğenisini çekiyoruz. En güzel sözleri paylaşarak duygularımızı sosyal medyadaki arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. En güzel sözler bazen kendi lisanımızdan çıkan cümleler olurken bazen de bir şairden alıntılar olabiliyor. Bu yazıda da size lisanı hal olacak en güzel sözler bulacaksınız. Zifiri karanlığın geldiği vakitlerde ruhunu karanlıklara gömme, unutma aydınlığın doğacağı vakit gecenin en zifiri olduğu vakittir. Hayat insana her zaman güzellikler sunmaz.

en-guzel-sozler-

İşler ters gittiğinde sakın arkanı O’na dönme. Yüce Yaradan sana ne güzel yollar açacaktır bak göreceksin. İnsanoğlu bu dünyada kendisine yüklenen rolü en iyi şekilde oynamalıdır. Unutma ki öteki tarafta sana izletilecek olan yapıtın baş rol oyuncusu sen olacaksın. Hayatta insana akıl verenler çoktur. Ama hesap verme zamanı gelince size akıl verenden değil sizden hesap sorulur. Attığınız adımlardan sorumlu olanlar sizsiniz. Bu dünyada her şey mantık demek değildir. Mantık sizi sadece bir yerden başka bir yere götürebilir. Fakat hayal gücüyle istediğiniz yere gidebilirsiniz.

en-guzel-sozler

Bu dünyada birisi için yanarsan kl olursun ancak. Fakat Allah namına yanar isen kul olursun ve ebediyeti yakalarsın. İnsana olan güven aslında gözyaşına benzer biraz da… Bir kere gözden düştü mü daha geri gelmez. İnsanoğlunun özünde ne var ise, gözü de onu görür. Cesur olmalı insan bu hayatta. Eğer cesaretin yoksa okyanusun ötesindeki hazinelere ulaşamazsın. Bu dünyayı göz ile seyredersen göreceğin şey sadece yüz olur. Eğer gönül ile izlersen bu dünyayı o zaman özü görürsün. Kütüphaneler dolusu kitap okusan bile okuduklarını hayata aktarmıyorsan cahilsin demektir.

en-guzel-sozlerden

Aslında sevmekten korkan insanların çoğu kaybetmekten korktuğu için sevmeye cüret edemezler. Çünkü onlar zamanında çok kaybetmiştir. İnsan fanidir. Bir gün herkes ölüverir. Ama kimileri toprağa gömülürken kimileriyse yüreğe gömülür. Bir insanı kırmamak için ona yanlışlarını söylemekten çekinirseniz o insan kendisini devamlı mükemmel zanneder. Ateş düştüğü yeri yakar diyerek umursamaz olma. Bir gün gelir ateşin düşmek zorunda kaldığı tek yer sen kalırsın.

en-guzel-sozler-hakkinda

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek umursamaz olma. Bir gün gelir sana dokunmayan yılanların baş hedefi sen olurverirsin. Bir insanın kendisinden uzaklaşması kadar dev bir yalnızlık yoktur. Her anınızı bu son anımdır diyerek yaşamaya gayret gösterin, unutmayın bir gün haklı çıkacaksınız. Kimin ne dediğine takılma. İnsanlar senin ne yapıp yapmadığını umursamaz. Senin yaptıklarının ona fayda sağlayıp sağlamadığına bakar.

Bir önceki güzel sözümüz olan Ağlatan Sözler başlıklı yazımızda ağlatan sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.