Etkileyici Anlamlı Sözler Listesi

Etkileyici Anlamlı Sözler Listesi

etkileyici-anlamli-sozler

Etkileyici anlamlı sözler listesi içinde yer alan kelime öbeklerinin anlatmak istedikleri insanların duymak istedikleridir. Bu sözleri hak edebilmek için davranışlarını düzenlerken toplumda saygınlığını kazanmayı hedeflemektedir. Bazı durumlarda ise karşısındakine doğrudan kırmamak için söz söyleyemediğinde bu tür anlamlı sözler kullanarak dolaylı yoldan anlatım biçimini kullanmaktadır. Bu tür içten gelen duyguların tercüman olduğu anlamlı sözler; İnsanların en yüksekte erişebileceği makam güven kazanmış insanların makamıdır. İnsan kendi değerini belirlerken terazi kullanmaz. Fakat karşısındakini ölçerken en hassas teraziyi kullanır. Davranışlarımız karşıdan bakanın seyrettiği huylarımızdır. Huy çıkmasa da sen düzeltmenin yolunu ara, kazanmanın yolu açılsın. İnsan şımaracak birini bulamazsa, kendini büyümüş hissedermiş.

etkileyici-anlamli-sozler-listeleri

Karşındaki bir defa gözünden düşmüş ve değerini kaybetmişse, asla büyük hesapları birlikte yapma. O saatten sonra kaybeden hep sen olursun. Çimenin parlak yeşiline bakıp da köküne not verilmez. Kim bilir görünmeyen toprak altında ne ıstıraplar vardır. Eğer başarı bir türlü kendiliğinden gelmiyorsa, belki de en iyi seçim vazgeçmektir. Cehennemden korkuyorsan cennetin hesabına çalış. Birikimlerinde yer bulursun. Aklı sevdalı olanın, başı yerde, gözü kararmış olur. Etkileyici anlamlı sözler listesi içinde yer alan cümleler incelendiğinde ders verici veya öğretici nitelikte oldukları görülmektedir.

etkileyici-anlamli-sozler-listesi

Genellikle yaşlı kesimin amacı bu sözlerle eskiden gelen tecrübelerini biraz nükteli biraz ağır sözlerle yetişen genç nesle aktarmaktır. Yapamadığın bir işin varsa Allaha bırak, zamanı gelince kendiliğinden olduğunu görürsün. Sağlam bir ağacın gövdesine sarılmayı bilen asla gölgesiz kalmayacaktır. Vefalı dostlar insanlara yüklenmiş en ağır yüklerdir. Bunları ömür boyu taşımak marifet ister, fedakârlık ister. Söze başladığın cümleleri kendin bitirmeyi başaramazsan, gelir noktayı başkası koyar. Kırdığın kalbin hesabını bu dünyada yapma, çok ağır gelir, kaldıramazsın. Aşk kelime olarak tek kişi ile tek kelimedir. Ne zaman ikinci kişi anlamına katkıda bulunursa o zaman gerçek aşk olur.

etkileyici-sozler

Kaliteli huya sahip insanlar işleriyle uğraşırken, boş insanlarda kişilerle uğraşır. İnsanları en çok yıpratan şey, kendi sahip oldukları iyi huylarıdır. Özlemenin azı da çoğu da ağrı gelir insana. Susmanın kıymetini artırmak için susmaktan daha değerli söz söylemek gerekir. Etkili anlamlı sözler listesinde yer bulan bu cümleler içinizden gelen duygulardır. Gördüğünüz yanlışların düzeltilmesi için söylediğiniz sözlerdir. Sen insan olarak olabildiğince sev, bırak seni terk eden utansın yaptığından. Hayatınızın kötü yola girmesinden yakınmayın asla, unutmayın her zaman direksiyon yine siz olmaktasınız. Sen karşındakine nasıl balarsan, karşındakine sana mecburen öyle bakar.

Bir önceki güzel sözümüz olan En Anlamlı Aşk Sözleri Listesi başlıklı yazımızda En Anlamlı Aşk Sözleri Listesi gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.