Giden Sevgiliye Sözler

Giden Sevgiliye Sözler

giden-sevgiliye-sozler-1

Her canlı, hayvanlar insanlar hatta bitkiler bile çeşitli duygular, hisler yaşarlar. Bu duygulardan kastımız ise 5 temel his değildir. Herhangi bir olay sırasında, herhangi bir durum karşısında hissettiğimiz duygular. Bu duygular mutluluk, hüzün, korku, heyecan, sevinç, şaşkınlık, kızgınlık ve daha bir çok şey olabilir. O an yaşadığımız olay, moral durumumuz, aç olup olmamamız, uykumuzu alıp almamış olmamız bile, ne konuda ne hissedeceğimizi çok etkiler. Çünkü böyle şeyler direk olarak moralimize ve o an ki olaya vereceğimiz tepkiye etki ederler. Sevgi, Korku, Nefret Hoşumuza giden bir olay, hoşlandığımız kişi, sevdiğimiz bir yemek, borcumuzun olduğu bir insan, korktuğumuz bir hayvan, aşık olduğumuz insan, yeterince uyumama, aç olmak ve daha bir çok yaşadığımız şey karşısında, çok farklı duygular, hisler yaşarız. Bu hisler bizde çoğu zaman geçici etkiler bıraksa da, aşk, nefret ve bazen korku, çok kalıcı etkiler bırakabilir. Bize çok kötülüğü dokunmuş, hep ezmek için çabalamış birine ömür boyu nefret duyabiliriz. Bizi kaçıran, elinde esir tutan biri yüzünden ömür boyu yalnız kalabiliriz. Ya da bize ne yaparsa yapsın, asla vazgeçemeyecek şekilde bir insana aşık olabilir. Aşık olmak her ne kadar güzel bir duygu olsa da, bazen diğer iki duygudan da çok daha kötü sonuçlar doğurabilir.

giden-sevgiliye-sozler-

İnsanın giden sevgiliye sözleri çıkmaz ağzından. Terk edilen kişi, bir süre sonra aşk yerine nefret ve ya korku yaşamış olmayı bile isteyecektir. Günümüz İlişkileri Eskiden teknolojinin gelişmemiş olmasının çok büyük etkisi ile, insanlar sevdikleri için daha çok şeylere katlanırlardı. Sevdiği kişiyi görmek için saatlerce köşe başında bekleyenler, iki dakika konuşabilmek için soğuklarda titreyenler, hatta bazen artık bittiğini söylemek için sadece bekleyenler. Eskiden sevgili olmanın yanında, ayrılmanın zorluğunun bile bir tadı vardı. Ayrıldığı kişiyi gerçekten göremeyecek olmanın verdiği hüzün, bir daha konuşabilmemenin verdiği umutsuzluk, kişiye aylarca hatta belki yıllarca yeterli idi. Şimdi ise teknolojinin gelişmesi, sosyal medyanın yaygınlaşması, mesajlaşma programları ile ayrıldıktan sonra bile o kişiyi görmek mümkün ve çok kolay bir hal almış durumda. Hal bu iken giden sevgiliye sözleri söylemek de bir mesaj ile halledilip geçilmekte. Bazen bu mesaj bir sosyal hesabından, bazen bir mesajlaşma uygulamasından, bazen ise direk cep telefonunun kendi mesaj özelliği üzerinden gönderilmekte.

giden-sevgiliye-sozler

Eskilerde olduğu gibi mektup ve ya kapı önlerinde bekleme devirleri, teknolojinin de gelişmesi ile ortadan kalkmış durumda. Gidene Ne Denir Giden kişiye söylenecek şey, kişilerin birbirini tanıma süreleri, ayrılma sebepleri, ne kadardır birlikte olmaları hatta belki aile durumlarına göre çok farklı boyutlarda olabilir. Çok ama çok değer verdiği giden sevgiliye sözleri söylemek, o kişi için çok zor olacaktır hatta belki hiç bir şey diyemeyecektir. Kişi eğer sinirli bir tabiata sahip ise, ağır sözler hakaretler bile kullanabilir. Eğer çiftler kendi istekleri dışında başka sebeplerden ötürü ayrıldılarsa, bu durumda ise birbirlerine iyi dileklerde temennilerde hatta tekrar görüşme isteğinde bulunurlar. Eğer çiftlerden biri suçlu, hatta aldatmış ise giden sevgiliye sözler çok ağır olur. Ama genel olarak eğer kötü ayrılınmamış, kavga edilmemiş, bir geçmiş ve arada ortak dostlar, tanıdıklar var ise, ağır konuşmamak en güzeli olacaktır. Çünkü kırılan bir kalbi tamir etmek çok zordur ve çok kötü bir vidan azabına sebep olabilir. İşte bunları yaşamamak için, giden kişiye çok ağır konuşmamak, sadece hissedilenleri ve o an içten geçen düşünceleri söylemek en doğrusu olacaktır.

Bir önceki güzel sözümüz olan Doğum Günü Mesajları 2017 başlıklı yazımızda Doğum Günü Mesajları 2017 gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.