Hadi gidelim yüreğim ve Sana sadece seni seviyorum

Hadi gidelim yüreğim ve Sana sadece seni seviyorum
     Hadi gidelim yüreğim.
Sus yüreğim sus. Haykırışlarını duyan yok ki sus. Ne anlayan ne hisseden. Ya varmıyor sesin ya da duymamak için kapatmış kulaklarına sana.  Sevin yüreğim sevin. Çaresizliğimizin doruklara çıktığı gündür sevin. Umutlar tükendi hayaller gözyaşlarıyla boğuldu bugün. Oysaki sen bir damlasına okyanusları verecektin. Yarın ne olacak bilinmez ama tükendin biliyorum yüreğim. Gülümseyişlerimiz son bulacak çok gülmüşüz belli ediyoruz kendimizi. Papatyaları ona bıraktık artık yüreğim. Gelmedi mi vaktimiz sence? Sevmelerimiz yetmedi mi diyorsun. Daha ne yapayım demiyorum ben ama tükendim.

Dizlerimin üstüne düştüm. Nefes alamıyorum artık. Sen bari anla beni yüreğim. Kimse varamadı doruklarımıza sen vardın yanımda. Şimdi ben sensiz sen bensiz ne yaparız. Durma at yüreğim at. Sevgiliye koşarcasına haykırırcasına at. Boş ver onları. Onların giden ayakları varsa bizimde yazan parmaklarımız var. Sonbahar geldi çattı diyorum. Ağaçlar bile küstü hayata ancak başka bahara kaldı sevdaları. Onlar dökmeye başladı yapraklarını bende onu döktüm senden.

Gel yüreğim gel. Biz gidelim buralardan. Ne o tanısın bizi ne biz onu demiyorum. Çünkü biliyorum sende büyük yara var seziyorum. Haykırıyorum hak ettin mi sen bunu diye. Susuyorum senin acına dayanamıyorum yüreğim. Hatırlar mısın yüreğim. Bazen gözlerden yaş akmaz kalp ağlar sessizce. Uğultusu bile duyulmaz onun. Aynen öyle yüreğim. Ömür hep böyle mi geçecek bilemiyorum. Çok yoruldum yüreğim seni de yordum. Biliyorum yüreğim senden özür diliyorum. Bunu sana yapmaya hakkım yok. Ama bundan sonrası için benim de takatim kalmadı ki. Ne yapayım yani.

Çaresizlik içinde çaresizim. Yalnızlık içinde yalnızım. Diğer yanımda geçmişim dargınlığım. Puslu hayatımın içindesin yüreğim. Hadi gel çekip gidelim yüreğim. Hadi gel yaralarını saralım yüreğim. Dikiş izi kalsa da katlanalım. Öngörmek yönetmek mi ki? Sevmek sevilmekle doğru orantı da mı? Hayır, yüreğim hayır. İşte sonuçlarına katlandık.
Şimdi sen yaralı ben yaralı yüreğim. Sessizce unutalım. Sessizce ağlayalım ve susalım. Hadi gidelim yüreğim.

Sana sadece seni seviyorum.
Yüreğim tutuşuyor kor ateşinde. Daha ne söylemeliyim ki beni anlaman için. Seni seviyorum mu demeliyim bana inanman için. Basit iki cümle ama anlamı büyük tamam derim. Ancak benim içimdekiler bununla sınırlı değil ki. Ben sana sonsuza kadar sarılmak istiyorum.
Sonsuzum. Ben senin saçlarının kokusunu ömrüm boyunca koklamak istiyorum. Ömrüm. Gözlerine dalıp gitmek istiyorum. O derinlikte kaybolmak istiyorum. Okyanus gözlüm. Sen benim düşlerimin kanıtısın. Hayalim. Ben seni eşsiz buluyorum. Kar tanem. Sen benim ismimin anlamısın. Sana sadece seni seviyorum diyemem ki.

Bir önceki güzel sözümüz olan Öyle miydi bu vakitler? başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.