Hasret Sözleri

Hasret Sözleri

 

hasret-sozleri-hakkinda

Hasret insanoğlunun hayatındaki en yoğun duygulardan. Bu duygumuzu bazen telefonla gideririz bazen de sevdiklerimize sarılarak. Özlemimizi giderirken hasret sözlerine ihtiyacımız var. Duygularımızı hasret sözleri ile en iyi şekilde ifade edebiliriz. Bu yazıda içinizde yanıp tutuşan özleminize en iyi şekilde tercüman olacak olan hasret sözlerini okuyacaksınız. Her saniye seni özlüyorum aslında. Her saniye seni özlediğim için saniyeleri bile seviyorum artık. Ama bir de hasret var. Hasretlik başa gelince saniyeler de geçmez oluyor.

hasret-sozleri-hakkinda-bilgi

Hasret gelince de nefret ediyorum bütün saniyelerden. Başucumda uyumana hasret kaldım sevdiğim. Sen uyurken seni izlemeyi, seni uyandırmak için sana kıyamamayı özledim… Bir çiçek filizlendiği zamandan itibaren güneşe sevdalıdır, hep onu görmek, ona dönmek ister. Ben de bir çiçek gibiyim. Doğduğumdan beri sana dönmek, seni görmek, senin ışığınla aydınlanmak istiyorum. Sevgilim bir nefes kadar yanında hissetmek istiyorsan beni, bir gece yarısı pencereyi aç ve gökyüzüne bak. Gökte parıldayan yıldızlar benden sana bir avuç hasret gönderecek. Bir sabaha uyandığında belki de yanında olmayacağım sevdiğim. O zaman kapıyı aç ve yüzüne vuran rüzgarın serinliğini hisset, benim ellerim o rüzgarın içinde olacak sevdiceğim.

hasret-sozleri

Artık uyanıyorum uyandığımda baktığım tavan, gördüğüm takvim yaprakları, her şey ama her şey bir başka anlam kazandı. Anlamsız olan her şeye mana yükledi gözlerin. Ama gözlerin yok şimdi. Onlara o kadar haset kaldım ki, anlamını yitirdi bütün her şey. Sen benden uzak olduğunu düşünüyorsun ama ben seni yanımdaymışsın gibi sarıyorum. Hasret kokan ellerimi hisset, ben seni yanındayken dahi özlerken, aramızda bu mesafe varken özlem kokacağını hisset. Aşkın her anını yaşadım ben. Ama en zor olanı hasretti sevdiğim, sana olan hasret… Etrafta bu kadar insan varken neden hala insana hasretiz. Hiçbir lisan anlatamaz hasretin ağırlığını. Bu yüzdendir ki hasretin yükü arttıkça dili lal olur insanın. Özlemek için sever aslında bazı insanlar. Kavuşmak öldürür bazen aşkı.

hasret-sozleri-neler

Koca bir kalabalığın için hasret çeken insan belli eder kendini haleti ruhiyesindeki sükut ile… Yakın olmak uzak olmaktan daha çok yorar insanı. Çünkü yakın olan herkeste bir kaybetme korkusu vardır, her uzaklık ise içinde bir kavuşma ümidi saklar. Sen benim ruhuma, varlığıma, bedenime damlayan bir cemreydin adeta. Toprağa düşen bir cemre… Senle hayat buldum, senle var oldum. Şimdi sen yoksun, hayatım bir köpük gibi kayboluyor ellerimde. Yalnızlık bazen güzeldir ama sensizlik, sana olan hasret bütün her şeyi anlamsız kılıyor sevdiğim, ne olur gel.

Bir önceki güzel sözümüz olan En Güzel Sözler başlıklı yazımızda en güzel sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.