İngilizcedeki Pratik Cümleler

Başarılı olabilmek ve ilerleyebilmek için günümüzde en az ikinci bir dile ihtiyaç vardır. Sürekli değişen ve gelişen bir dünyada ekonomik kazanç sağlamak ve kariyer yapabilmek için ikinci bir dil şarttır. Bu yüzyılda sadece üniversiteden mezun olmak iş bulabilmek için yeterli değil. Önceden ikinci bir dil biliyor musunuz diye sorduklarında bu dil İngilizce oluyordu, fakat artık ikinci bir yabancı dil biliyor musunuz diye soruyorlar. İngilizce neredeyse dünya dili olarak kabul edildiği için ister seyahat etmek için ister iş yaparken kullanılıyor. Bir çok kişi İngilizce Kursuna kayıt yaptırıp öğrenmeye çalışıyor. Çünkü artık İngilizce bilmeden iş yapabilmek çok zor. Şirketler yabancı dili olmayan çalışan almak istemiyor. Diplomanız hangi üniversiteye ait olursa olsun yabancı diliniz yoksa işe alınma potansiyeliniz düşüyor.

Global bir dünyada artık her işlem, ticaret, sanal alışveriş aklınıza gelebilecek her şey internet üzerinden yapılıyor. İnternetteki web sayfalarının çoğunun içeriği İngilizceden oluşuyor. İnternette bir konu hakkında bilgi dahi arasanız en basit İngilizce pratik cümleleri bilmeniz gerekiyor. Bir çok bilgi İngilizce tabanlı paylaşılıyor. Yabancı bir dile sahip olduğunuzda farklı ülkeler, farklı hayatlarda görme şansınız olur. Yepyeni dünyalarla tanışırız. Yabacı ülkelere seyahat edip oraların tarihini, doğal güzelliklerini görebiliriz. Farklı ülkelerde yaşayan arkadaşlarımız ile sürekli bilgi alışverişinde olabiliriz. Onları kendi ülkemize davet edip kültürümüzü ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtabiliriz. Böylece ülkemin kalkınmasına ve dünyada daha iyi tanınmasına yardımcı olabiliriz. Ayrıca film izlemek, kitap okumak, müzik dinlemek gibi hobilerimiz içinde oldukça yararlı olacaktır. istediğimiz filmi altyazısız orijinal dilinde izlemek çok daha fazla keyif verecektir.

Yabancı dil eğitimi için en uygun yaş iki yaşından itibarendir. Eğer ailenin imkanı varsa çocuğunu yabancı dil eğitimi veren bir kreşe gönderebilir. İki yaşından itibaren çocuklar duydukları her şeyi öğrenirler ve kaydederler. 8-9 yaşına kadar öğrenilen diller beynin ana dil bölgesine kaydediliyor. Bu nedenle çocukluğumuzda nasıl yaptığımız çoğu şeyi ileriki zamanlarda daha net hatırlıyorsak, öğrendiğimiz dillerde aynı şekilde hatırlıyoruz. Aileler çocuklarının eğitimine verdikleri önem kadar farklı diller öğrenmesine de önem vermeliler. Böylece gelecekte hem okul hem de işlerinde daha kolay başarılı olabilirler. Kişi eğitimi içinde yurt dışına gidebilir. Yabancı bir dili varsa gittiği ülkeye daha kısa sürede adapte olabilir. Bundan 10-15 yıl öncesi yabancı dil bilmek bu kadar önemli değildi ama gelişen bir dünya artık bunu zorunlu kıldı. Mevcut işlerinde yıllardır çalışanlar bile dil öğrenebilmek için çabalıyorlar. Şirketlerdeki yapılan çoğu anlaşmalar yabancı ülkeler ile. Çalışanlar sürekli anlaşmaların yapıldığı şirketlerle irtibat halinde olmak zorundalar. Bu nedenle çoğu şirket çalışanlarını dil kurslarına gönderiyor. Dil öğrenmeyi bir mecburiyet olarak görmeden öğrenirsek çok daha zevkli olacaktır. Yeni bir dilin hayatımıza katacağı yepyeni dünyaları da keşfedebiliriz.

Bir önceki güzel sözümüz olan İnstagram Sözleri başlıklı yazımızda güzel sözler, instagram durumları ve İnstagram mesajları gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.