Kadınları Anlamak

Kadınları Anlamak

 

Kadınları-Anlamak

Kadınlar, yaratıcı tarafından duygusal olarak dizayn edilmişlerdir. Ruhları sevgi, güven ve iltifata açtır. Güven duydukları yerde olur uzun vadeli ilişkileri tercih ederler. Erkeğin aksine kadın daha ihtimamlı ve temkinlidir. Oldukça seçici oluşu olumsuzluk yaşamamak arzusundandır. Bir kadını kendinize bağlamanız ve sizin olmasının sağlamanız için kesinlikle güvenini kazanmalısınız. Tutkuları ve ihtirasları olabildiğince geniş olan kadınların, dikkat ettiği erkek gibi es geçmediği sayısız ayrıntı vardır. Kadının bunu ifade etmesi ve erkeğin onu onaylamasını beklemesi, onu hoş tutmak adına kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Değişken tabiatlarının onları sürüklediği tüm noktalara ulaşmak ve her zaman onlarla aynı statüde kalmak mümkün değildir. Kadınlar bekledikleri cevabı almak için sorularını farklı yoldan onaylanmış haliyle size yöneltirler. Şüpheci kıskanç ve kuşku dolu davranışları ilişkilerine yansıtan kadınların idare edilmesi hiç de kolay değildir. Evlilik müessesesinde ve sevgililer arasında ilişkinin gidişatını kadın belirler. “Yuvayı dişi kuş yapar” değimi ne kadar doğruysa istediği zamanda yıkmaya hazır olduğu da bir gerçektir. Erkekler genelde evlilik harici ilişkilerde kısa vadeli birliktelikten hoşlanır. Kendilerinin devamlı sorgulanmasını ve kadının avucunun içinde tutmasını sevmezler. Kıskançlık yüzünden sürekli bir erkeği sorgulamak ve onu itham etmek kısa sürede ondan ayrılmak için yeterlidir.

Özellikle onuruna dokunulması ve aşağılanması erkeğin tahammül edeceği bir durum değildir. Hayatın her aşamasına kadınlar girmiştir. İş hayatında da anlattıklarımız saygı ve güven çerçevesinde geçerlidir. Kadınlar konuşurken pek düşünmezler. Erkek sözlerini, birkaç ön aşamadan geçirmeden genelde konuşmaz. Erkek, haklı olduğu hususlarda bile, kadının kırılgan ve narin tabiatını göz önünde bulundurarak ona yaklaşmalıdır.

Bir önceki güzel sözümüz olan Varlıkta Ve Yoklukta başlıklı yazımızda Varlıkta Ve Yoklukta gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.