Komik Sözler

Komik Sözler

 

komik-sozler

Bizi eğlendiren ve olmadık yerde tebessüm ettirebilen , hayatın yoğun temposundan soluk aldıracak , endişe ve kaygının tam ortasında kemoterapi gibi muhteşem bir şeydir. Eğlenceli insanların toplum içinde çok ilgi görmesinin en önemli nedeni de bazı gerçeklerden bir süreliğine de olsa uzaklaş tırabilmeleridir. Yaşanılan ve yapılan tüm şeyler zaten bizler iin nasihat ve tecrübe kaynağıyken , böyle tatlı teneffüslere ihtiyaç duyarız.Eskiden aile ve arkadaş çevresinde ezberlenmiş birbirini tekrar eden aynı espri ve fıkralar dilimize dolanmıştı.

Günümüzdeki teknolojiler sayesinde dünyanın bir ucundaki farklı inançta ,farklı felsefede bir insan bile bize sesini düşüncesini rahatça iletebiliyor.İşin aslında komik sözler iş okul ve günlük yaşamda hep kullanılması gereken bir nevi manevi ilaçtır.Bilim insanları ,Din adamları dahi komik sözlerle anlatmak istediklerini esprili bir yol ile bizlere en doğru ve anlaşılır örneklerle aktarmaya çalışmaktadırlar. Hoşlandığı bir kıza ilk iletişimi kurmak için genç bir erkeğinde işine yarar , ummadığı bir anda sorunla karşılaşmış çaresiz birine moral vermekte de faydası vardır. komik sözcükler çok uzun zamanlar alamadığı için, kısa süreli ama unutulmaz kahkahalar yaşanmasına neden olabilirler.İçinde bulunduğumuz ruh halimize göre bazen havada kalır bu sözler , bazen de tam olması gerektiği yerde bir göz yaşı akmaya niyetlendiğinde kurtarıcı gibi yetişirler.

İğneden korkan minicik bir yüreğe , kaybıyla boğuşan güzel insanlara ,endişeyi umuda çevirmeyi bekleyen cesaretsizlere koltuk değneği gibidir komik sözler.En özel günlerimizde dahi sıradan laştırmak sa duygu ve tebessüm karışımı esprilerle tebrik etmektir komik sözler. Kendi başına elbette bir anlam kazanmaz sözler, kelimeler , cümleler . En boğulduğunuz anlarda mola verdirecek esprili dostlarınızı yanınızdan ayırmayınız.sizlerde bir gün kırık bir kalbin yolunu bu komik sözlerle hüzün sokağı çıkmazından gülücük sokağına taşıyabilirsiniz.

Bir önceki güzel sözümüz olan Beraber ağlayanlar Ayrı Ayrı Gülemezler başlıklı yazımızda Beraber ağlayanlar Ayrı Ayrı Gülemezler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.