Manalı Sözler

İnsanın aklı ile yüreği arasında çaresiz kalması çok kötüdür. Ona bir an kadar yakınken bir asır kadar uzak olması çok kötüdür.

İnsanların mutsuzlukları veya mutlulukları, kaderin olduğu gibi karakterlerin de sonucu olmaktadır…

Dostlarım için eğilerek sırtımı adeta bir köprü yapmaya hazırım. Fakat temiz kalpleri olan ayakları ile üzerimden geçtikleri sürece.

Sizi üzen kişilere hala selam verebilme gibi bir huyunuz bulunuyorsa, bu huy değil vicdanınızın sadakası demektir…

Akşam ezanı okunduktan sonra kıyamet kopacakmış ya, anneler belki de akşam ezanı okunmadan önce ol demelerinin sebebi son bir defa görebilmek için olabilir mi?
Manalı-sözler

İnsan bitti dediği anda aslında yeniden başlarmış. Bambaşka bir yerde bambaşka bir hayatlar ile. Tedirgin, mutsuz olarak fakat yeniden… Bitti dediği anda bittiğini düşündüğü her şey, yepyeni ve yeniden başlarmış, yani insan nefes aldığı sürece umudunun var olduğu anlamına gelirmiş.

Hayat aslında bir film sahnesine benzemektedir. Ya zevk verici ya da çileli olmaktadır. Gülerek ağlayanı da bulunuyor, ağlayarak güleni de… Ağlayan yürekler taş bağlar, gülenler ise çok ağlar. Her birsi damlacık şeklinde olan anılardır.

Süsünden fark edilmeyen insanlar vardır. Bunların çoğu koyun sürüsünden farksızdır. Sen sen ol görmüş olduğun her şekle girme, insan görüntüsünden anlaşılmaz…

Kimle gezdiğinize ve kimle arkadaşlık kurduğunuza çok önem verin. Çünkü karga çöplüğe götürür bülbül ise güle…

Gerçek dost senin zor zamanlarında seni kırmadan, sana en güzel bir şekilde yardım eden kişidir…

Ben geçmişimi aldım topladım be kaldırıp bir çöpe bıraktım, bu çöpleri ise ancak ve ancak köpekler ile kediler karıştırırlar.

Aşk gül gibi olup Yusuf’a benzemektedir. Aşkın kokusunu almak için ise Yakup gerekir. Gerçek aşkı Allah korur ve gözler, ne kurda ne de başka bir şeye yem etmez…

Hala hiç biriniz anlayamadınız mı? Önemli olan haksız olmak ya da haklı olmak değildir. Kavganın hiçbir zaman kazananı olmamıştır. Kavgada ya kaybedersiniz veya daha çok kaybeden siz olursunuz. Önemli olan ise karşılıksız sevebilmek, iyilik yapabilmek ve yargılamamaktır. En önemlisi ise kalp kırmamaktır…

Bir önceki güzel sözümüz olan En Komik Sözler başlıklı yazımızda En Komik Sözler, Güzel Komik Sözler ve komik sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.