Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü özellikle eğitim öğretimde en güzel çalışmaları yaparak gençleri yarınlara hazırlama yolunda en büyük emekleri olan değerli kişilerin özel günü olarak kutlanmalıdır. Bu günde ilk okula başladığımız andaki öğretmenimizden başlayıp ta üniversite yıllarımızda bizlere ve topluma faydalı olmak için çırpınan değerli varlıkların bu en güzel günlerinde hatırlamak onlara verilecek en değerli hediye olmalıdır. Zamanda yolculuk yaparken her engelde yanına koştuğumuz verdiği bilgiler ışığında yolumuzu bulduğumuz bu Allah’ın en sevgili kullarını sevgimizi sunmak onların emeklerinin karşılığı olmasa da en azından hatırlandıklarını bilmeleri mutluluk verecektir. Uzaklarda olanları telefonla arayarak sesli kutlama yapmak yada en içten duyguların yer aldığı mesajları iletmek öğretmenler günü kutlamasında ayrı bir önem kazanacaktır. Öğretmenler Günü en yakın zamanlarda çiçekler gönderilerek veya kağıtlar üzerine yazılan yazılar ile kutlanırken günümüzde iletişimin rahatlaması ve sosyal medyanın yaygınlaşması bu tür iletişim yollarında rahatlatarak daha kolay haberleşme ve bu özel günlerde en değerli sözlerin yer aldığı mesajları iletmekte kolaylaşmıştır. Bu mesajlar aslında yüreğimizden gelen sevgi sözcüklerinin kısaltılmış hali olarak sevdiklerimize giderken onlar üzerindeki etkilerinde en az gönderenin hissettiklerinin yakını duygular canlandırmaktan geri kalmamaktadır.

ogretmenler-gunu

Günümüzde yaygın olarak öğretmenlere iletilen en güzel Öğretmenler Günü mesajları olarak;

• Siz değerli insanlar işlediğiniz ruhların güzellikleri yüzlerinize vuran insanlar. İşlediğiniz ruhlarla yarattığınız nesiller bugünlerin bekçileri yeni fidanları. Sizlerin emeklerini hiçbir zaman unutmayacaktı. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

• Her şiir okuduğumda her bayram sabahında bana öğrettiğin şiir gelir aklıma Öğretmenin canım benim Sen bir ana sen bir baba Sen öğrettin sevmeyi bana Hiç aklımdan çıkmayan bu satırlar Hep seni hatırlatır bana Öğretmenler Günü böyle güzel duygularla hatırlanan öğretmenler aslında hep yüreklerde olduğu kadar akıllardan da hiçbir zaman çıkmamaktadır. Çünkü yapılan jer işin ve her davranışın arkasında aileden çok öğretmenlerin öğrettiği davranış şekilleri, çıkmaktadır. Aileden okul çağına kadar alınan terbiye okulda kendine bir kalıp yaratarak yaşamda uygulamaya sokulduğunda aslında o zaman daha iyi anlaşılmaktadır. Okulda alınan terbiye ve bilgileri hayat boyu kullanılacak birer kaynak olmaktadır. Öğretmenlerinde önceden aldıkları bu yetenekler ve bilgi toplulukları bir başka öğretmen tarafından bu değerli insanlara öğretilmesi bir anaya Allah tarafından verilen annelik içgüdüsünün benzeridir aslında. Anne bu içgüdüsel davranışlarının yoğrulmuş şekillenmiş hareketlerini annesinden veya annesi gibi kendine yakın hissettiklerinden öğrenmesi gibi okullarda da öğretmenler hep bir önceki öğretmen kişilerden alındıklarını yansıtarak hayata hazırlıkta basamak olmaktadırlar.

• Öğretmen en başarılı bahçıvandır aslında En güzel çiçekleri o açtırır emekleri ile Hiç bıkkınlık göstermeden ayakta durmaktan yorulmadan Bahçesinde yetişen çiçeklere su verir enerji verir Onların yapraklarını ve çiçeklerini titizlikle okşar Ve en sonunda hayata salar öğretmenler. Bu amaçta emek harcayan tüm öğretmenler Sizler bizim baş tacımızsınız öğretmenler gününüz kutlu olsun

• Geleceği yönlendiren yetiştirdikleri ile yolları aydınlatan öğretmenlerimize duyduğumuz şükranlarımızla öğretmenler gününüz kutlu olsun.

• Yolunu bulmaya çalışan su gibi Yol verdin ışık verdin güneş gibi Yılların birikimi bilgileri Yılmadan verdin bize Yolumuzu bulmamızda Çizgimizi çizmemizde el verdin yürek verdin ser verdin sır verdin canım öğretmenim. Öğretmenler günün kutlu olsun.

• Hayat denen yolculuğumda anamdan ve babamdan emanet aldığın beni öyle yoğurdun ki, hayatın en güzel noktasında pişirdin beni, pişirdin ki olgunlaşayım, olgunlaştım sayende, bende hayatın bir köşesinden tuttum senin sayende ve bu gün de yanındayım öğretmenler günün kutlu olsun.

• Hayat sizlere hep gülsün. Çünkü siz bizlere gülmeyi öğrettiniz. Bildiğimiz yanlışları doğru yapmayı öğrettiniz. İki kere ikinin dört yaptığını ülkemizin kurtarıcısı Kemal Atatürk kimdir öğrettiniz. Yolumuza ışık aklımıza kılavuz oldunuz sizlerin verdiği bilgilerle ayakta kalmayı hayatla savaşmayı yanlışı kovarak doğruya ulaşmayı başardık. Ömrünüz uzun olsun canım öğretmenlerim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

• Birlikte yaşamayı, toplum olmayı, dost edinmeyi, sevmeyi ve sevilmeyi sizden öğrendik en doğruyu. Verdiğiniz eğitim hayata hazırladı bizleri. Hiçbir zaman yılmadan, yorgunluk nedir bilmeden, hasta olsanız da yanımızda olan, biz hasta olunca yanı başımızda durran en değerli varlıklar. Hiçbir zaman unutmadık unutmayacağız sizleri. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

• Seni nasıl sevdiğimi, Ana gibi baba gibi gördüğümü Her akşam yatmadan Her sabah kalktığımda İlk aklıma gelen olduğunu Bana öğrettiğin kerrat cetvelini Alinin gelmeleri leylanın topu atmaları Hiç değişmeyen iki kere ikinin dört olduğu gibi Hep aklımdasın sen benim. Öğretmenler günün kutlu olsun

• Bana verdiğin ışık hala önümde yanmakta. Bana verdiğin harita hala bana yol olmakta. Bana verdiğin sevgi hala yüreğimde canlı. Seni asla unutmadık. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

• Gelecek nesiller sizlerin eseridir. Gelecek sizlerin eseridir. Gelecekte olacaklar sizlerin eseridir. Gelecekte var olduğumuz süre sizlerle olmak dileği ile öğretmenler gününüz kutlu olsun.

• Babalık evde başladı. Analık doğduğumda. Ama her ikisi de okulda. Sen verdiğin bilgilerle ve terbiye ile hem ana hem baba oldun bizlere. Yaşattığın güzellikler oynattığın oyunlar yoğurdu biz

Bir önceki güzel sözümüz olan İlgi Çekici Sözler başlıklı yazımızda ilgi çekici sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.