Yeni Kardeşlik Sözleri

Yeni Kardeşlik Sözleri

 

Sitemizde hiç okumadığınız yeni kardeşlik sözleri bulabileceğinizden kesinlikle emin olabilirsiniz. Hem kısa hem de uzun istediğiniz gibi kardeşlik sözleri vardır. Dostlar için ve kardeşiniz için yepyeni kardeşlik sözleri içermektedir. Sizlere yepyeni kardeşlik sözleri sizlere tek, tek anlatmaya başlayalım. Dostluk ve kardeşlik demek acıyı birlikte paylaşmak ve biri ağladığı zaman ötekinin de ağlaması demektir. Dünya durana kadar kardeşler birbirini satmaz ve sonuna kadar can, cana kalmaktır. Kardeşlik demek dünyada her ne olursa birbirlerini doyasıya kucaklamak demektir. Bizim hayatımızda her zaman iyi kardeşim var diyebilecek biri olmalı. Yeryüzünde ölesiye kardeşiz ve canız. Aynı zaman da yemeği paylaşmak kardeşlik demek, okul hayatında birlikte koşmak kardeşlik demek ve birbirlerinin derdiyle savaşmak kardeşlik demektir. Kardeşlik ne demek diye sorarsanız yanınızda her zaman sanki bir melek varmış gibi ve o melek size her konuda güç vermektedir. Her dost ve edindiğiniz her arkadaş bizim kardeşimiz kadar olamaz ve kardeşlik kadar can olamaz.

yeni-kardeslik-sozleri-1

Kardeşlik deniz gibidir. Bulunmaz ve her zaman içinde çok özel yerdedir. Bazı dostluklar ölene kadardır. Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun gönüller her zaman birdir. Sevgiler ve yürekler biri olduğu zaman kardeşlik bitmez. Kardeşlik demek sözle anlatılmaz sevgiyi paylaştıkça anlatılır. Bu dünyada her zaman kardeş olur ama kardeşlik bağı kopmadıkça. Gözünüzden akan yaşlar ortak olan arkadaşınız varsa kardeşiniz kadar değerli olduğunu unutmayınız. Kardeşliğinizi anlat deseler cümleyi tamamlayamıyor iseniz sevginiz ile çok şey anlatıyorsunuz demektir. Eğlendiğiniz ve keyif aldığınız insanlar ile sadece arkadaş olursunuz. Ama derdinizi anlatabildiğiniz ve birlikte ağladıklarınız varsa o zaman o insanlar kardeşinizdir. Kimlerin arkadaş, kimlerin kardeş ve kimlerin düşman olduklarını öğrenmek için biraz uzak kalıp izlemek de çok önemlidir. Dostlarınıza en güzel kardeşlik mesajı atarak sevindirebilirsiniz. Sitemizde bulunan sözler ile ilgilerini çekebilirsiniz. Daima yanında olan ve gözyaşlarınızı silen kardeşleri asla bırakmayınız.

yeni-kardeslik-sozleri-

Kardeşlik saat kaç olursa olsun ve her felaketten başınızı kaldıran, sizleri kurtaran insanlara denir. Hadis i şerifte her Müslüman kardeştir. Arkalarından konuşmak yerine derdine derman olun der. Hadis i şerifte kardeşlik demek birbirlerinin arkasından fesatlık düşünmeyen Müslümanlara denir. Kardeş olmak illa kan bağı olmak gerektirmez. Hz. Ömer der ki kardeşlik demek sevginizi selam vererek ve sevgi sözcükleriyle çağırmak demektir. Gerçek dostta kardeşliktir. Sevdiğiniz dostlara kardeşliğinizi ve sevgi cümleleri ile dile getiremiyorsanız sayfamızda yer alan kardeşlik sözlerin ile onlara ne kadar yakın olduğunuzu ve onları ne kadar sevdiğinizi bir kez daha gösterebilirsiniz. Dostlarınıza iyi sözler ile sevindirerek hem sevap hem de onları çok mutlu eder. Kardeşlik insana çok yakın olmaktadır.

yeni-kardeslik-sozleri

Kardeş en güzel yeriniz ve ötesi yok candır. Arkadaşlarınıza küstüğünüz gibi arkadaşlarınıza sırtınızı döndüğünüz gibi kardeşinize kolay, kolay bütün bunları yapamazsınız.Dostlar ve kardeşlik ne olursa olsun çok önemli olduğunu bilmelisiniz. Kardeşlik arkadaşlığa asla benzemez. Kardeşlik bağımlılık yapar ve çoğu zaman eksikliğini hissedersiniz. Her zaman arkadaş bulabilirsiniz. Ama her insana kardeşim ve dostum diyemezsiniz. İnsanlar sadece sever. Ama bazı insanları kalbinizle seversiniz. İşte o bazı insanlar kardeştir. İnsan dostuna küser. Çünkü bu bile değer vermek anlamına gelir. Küçük mutluluklarınızı kıskanan değil, benimseyen dost ve kardeştir. Her ne yaparsanız yapın gülen insanlar candır ve kardeştir.

Bir önceki güzel sözümüz olan Ağır Sözler 2017 başlıklı yazımızda Ağır Sözler 2017 gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.