Dargınlıklar İçin Söylenmiş Anlamlı Sözler

Dargınlıklar İçin Söylenmiş Anlamlı Sözler

 

darginliklar-icin-soylenmis-anlamli-sozler

• Geçenlerde herkesin içinde seni sevdiğimi söylerken, bana seni sevmiyorum deyişini hiç unutmadım. Bunu bana herkesin içinde değil, yalnız iken de söyleyebilirdin. Bu yüzden seni affedemeyecek kadar sana çok kırıldım.

• Bazı dargınlıkları telafi etmeye kimsenin gücü yetmez. Sen al sapasağlam bardağı, sonra acımasızca yere fırlat. Paramparça olmuş cam tanelerini eski haline getirmek mümkün değil. Düzeltmeye çalışsan bile o çatlaklıkların izi kalır ve yaşananlar asla unutulmaz.

• Herkesten böyle sözleri beklerdim umursamazdım ama senin bana verdiğin o kırıcı sözden sonra adeta yıkıldım. Şimdi ne kadar dirensen de, özür dilesen de ben seni dayanamayıp affedeceğim yine. Ama sakın kalbimde var olan kırgınlığın izi geçsin diye bekleme. Bazı yaralar uzun yıllar geçse de iyileşmez.

• Kimseyi değemeyecek insanlar için kırma. Bir gün herkes seni terk eder ama en sevdiğin hep yanında olur bunu sakın unutma.

• İnsan en çok sevdiği tarafından kırılınca hayata küsermiş. Senin beni kırdığın, incittiğin günden bu yana ben yaşadığımı hissetmiyorum. Artık bunu düzeltsen bile ben de var olan kırgınlıklar devam edecek. Çünkü kalbim ilk defa bu kadar derinden acıdı ve ben ilk defa ağladım.

• Özür dilerim diyerek kalbi kazanmak öyle kolay değil. Eğer özür dileyeceksen bir daha bunu tekrarlamaman gerekir.

• Annesi tarafında kırılan bir çocuğun annesine yine şefkatle sarılması en güzel dargınlıktır. Keşke her çocuk darıldığı gibi büyüklerde böyle şefkatli yaklaşabilse belki o zaman kalp bu kadar incinmez, bir şeyleri daha çabuk unutulurdu.

• İnsan başkasının yaptıklarında pek etkilenmiyor ama en sevdikleri arkasından iş çevirince hayata küsmek için nedenleri oluyor. Birileri sizi seviyor, değer veriyor diye onu küçümsemek, kırmak yerine ona tatlı dille yaklaşın.

Bir önceki güzel sözümüz olan Moda Üzerine Söylenmiş Güzel Sözler başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.