Hayata Dair Anlamlı Sözler

Hayata Dair Anlamlı Sözler

 

hayata-dair-anlamli-sozleri

Artık sosyal medya hayatımızın her köşesinde… Her gün her an hayatımızın her anına dair paylaşımlar yapabiliyoruz. Özellikle sosyal medyada yapılan hayata dair anlamlı sözler takipçiler tarafından ilgiyle beğeniliyor. Duvarlarınızda kullanabileceğiniz bazı hayata dair anlamlı sözler: İnanmaktan ve inandığın şeylerden asla vazgeçme; bir gün güneş senin için doğacak; mücadeleden sakın vazgeçme; belki de bir kazma sonrası cevhere ulaşacaksın. Eğer siz özde kim olduğunuzu bilmeyi arzuluyorsanız kimleri sevdiğinize iyi bakın. İnsan hayatı tıpkı bir masala benzer, önemli olan masalın uzun olup olmadığı değil, o masalın nasıl bittiğidir. Kimilerinin hayatı roman gibi uzundur; ama unutmayın ki birçok romanın sonu trajiktir.

hayata-dair-anlamli-sozler-hakkinda

Bir insanı güçlü kılan şeylerden birisi de acıdır, korku ise insana cesaret verir kırılan bir kalp ise seni daha akıllı kılar. Burada yer alan bir diğer hayata dair anlamlı sözler ile dünyaya bakış açınızı rahatlıkla ifade edebileceksiniz. Hayat felsefenizi özetleyecek bazı hayata dair anlamlı sözler: Ela gözler vardır, mavi, siyah ve kahverengi… Göz renkleri farklı baksa da göz yaşının rengi hep aynı kalmıştır. Hüzün bütün milletlerde aynıdır. Mal varlığınla övünme; gün gelir çökersin. Unutma ki bir ağacın boyu ne kadar uzun olursa olsun düşen yapraklar elinde sonunda yere düşer.

hayata-dair-anlamli-sozler

İnsanoğlu ilk başta kendi vicdanını yargılasaydı savcılık veya hakimlik makamı hiç olmayacaktı. Eğer denize aşıksan, denize dokunmak istiyorsun dalgalarla da boğuşmayı göze almak zorundasın. Korkak olursan sevdiklerine kavuşamazsın. Eğer sırtındaki yük dürüstlükse takatin düşebilir ama yüzün asla… Sığınacak bir limanın yoksa boğuştun dalgalar seni dev bir adama dönüştürecektir. Unutmayın ki öldürmeyen acı gücünüze güç katar. Zorluklar karşısında hiçbir kelime telaffuz etmeye değmez, Allah’ı an ve sus. O seni duyuyordur. Başladığın bir cümleyi sen bitirmen gerek. Eğer bu hayatın sözcüklerini sen sıralamasan noktayı başka birisi koyar.

hayata-dair-anlamli-sozlerden

Aşk sözcüğü üç harften meydana gelen basit bir sözcüktür, ta ki kalbin ona mana verene kadar. Bu hayatta ya manidar konuşacaksın ya da manidar bir susuşun olacak. Bu dünyada herkes aynı geceyle muhatap olur ama herkesin yaşadığı karanlık başkadır. Birbirine dokunmadan yeryüzüne kavuşan kar taneleri birbirine zarar vermeden yol alınabileceğinin doğadaki en güzel kanıtıdır. Ruhunla da bedeninle de ne kadar büyük olursan ol, bir insanın değeri karşıdakinin ona verdiği önem kadardır. Herkesle oturup gülebilirsin ve eğlenebilirsin, ama beraber ağladığın insanlara dikkat et; onların çoğu senin dostlarındır.

Bir önceki güzel sözümüz olan Sevgilinize Aşk Sözleri başlıklı yazımızda Sevgilinize Aşk Sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.