Sevgilinize Aşk Sözleri

Sevgilinize Aşk Sözleri

 

sevgilinize-ask-sozleri-hakkinda-bilgiler

İnsan hayatı ilişkiler üzere kuruludur. Etkileşimle yaşadığımız günlük hayatta herkesin bir eşi, bir dostu ve bir sevgilisi vardır. Mesela bazen sevgilinizle olan ilişkileriniz doğru düzgün gitmez bazen de çok iyi gider. Her iki durum için de insanoğlu kendisini karşıdakine ifade edebilmek için kelimelere sarılır. Sevgilinize aşk sözleri söylemek ihtiyacı hissedersiniz. Fakat aşk sözleri deyince sadece mutluluk anlamayın bunu. Sevgilinize aşk sözleri içerisinde hüzün, isyan ve acı da vardır. Burada sevgilinize aşk sözleri içerisinde duygularınıza hitap edecek manidar sözlere rastlayabilirsiniz: Bir gün evleneceğiz sevgilim ve çocuklarımız olacak minik minik… Oğlumuz yüzünü benden alacak belki kalbini ise senden…

sevgilinize-ask-sozleri

Takvimden yapraklar birer birer düşüyor, takvimin en hüzünlü yaprağıydı oysa senden ayrıldığım gün… Senden ayrıldım ve ben Hz. Yusuf’un hikayesine benzer bir yaşayışla hüzün kuyusuna düştüm. Beni kurtarması için bir aşk kervanını bekliyor gökyüzüne doğru gözlerim. Uzun uzun ömürle yaşamak vardı bir de seninle baş başa bir saat… Bir gün aşık oldum, sanki bütün şairler seni anlatmış sanki bütün ozanlar sana yazmış sanki bütün şarkılar seni söylüyor. Ve senden ayrıldım bir gün: sanki bütün isyanlar sana dair… Ben bu hüznümün sonuna nokta değil üç nokta koyuyorum. Bir gün mutluluk intikamıyla tamamlayacağım bu hüznümü o yüzdendir.

sevgilinize-ask-sozleri-hakkinda-bilgi

Siz sevgilinize aşk sözleri harcıyorsunuz ya, benim ona bir kere bakmam yetiyor bile… Beni çok sevme hep sev. Her şeyin az ve devamlı olanı makbüldür. Garip olan neydi biliyor musun sevgilim. Bizim hikayemiz mum ve kibritin öyküsüydü aslında. Etrafımıza ışık vermek için ikimiz de yanmamız gerekiyordu. Ama birimizin yanması için diğeri ilk önce yanması gerekliydi. Ortak hüznümüz ise yanarsak ikimiz de tükenecektik. Birimiz yavaş yavaş, diğerimiz ağır ağır… Şimdi artık çok daha mutluyum. Benim aşk filizlerim senin gülüşünle can buluyor sevdiceğim. Senin dudakların ille de git dese bile gözlerin ölesiye kal diyor nar çiçeğim.

sevgilinize-ask-sozleri-hakkinda

Biz seninle ayrı dünyaların insanları olsak bile aynı rüyanın içinde sarılıyoruz birbirimize. Sadece bunun için dahi sevebilirim seni. Sıradan gördüğün cümleler onun ağzından dökülmekteyken sana anlamlı geliyorsa onun gözlerinin içine iyi bak: Orada bir gelecek göreceksin. Aşkın açmış olduğu yaradan kan değil can damlar bilir misin? Ben bu dünyada kendi başıma küçük bir adayken sen beni bir okyanus gibi sarıvermiştin sevgilim. Sensizlik çölde suyun geleceğini düşlemek gibi… O kadar kana kana istiyorum ki artık serabım oluverdin.

Bir önceki güzel sözümüz olan Dini Sözler başlıklı yazımızda dini sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.