En Çok Okunan Ünlü sözleri

En Çok Okunan Ünlü sözleri Listesi

en-cok-okunan-unlu-sozler

En çok okunan ünlü sözleri aslında aklımızdan geçenlerin tercümanı olmaktadır. Ünlüler bu sözleri söylediklerinde edindikleri tecrübeler sayesinde kendilerinden sonra gelen kişilerinde yararlanacağını düşünerek söylemişlerdir. Okunduğunda aslında kendi yaşamımızda ortaya çıkmış bir olay ile örtüştürerek bizde başkalarına aktardığımız sözler olmaktadır. Ortaya çıkarılan fanteziler bilgiden daha önemli olmaktadır.

Albert Einstein Beklemesini bilen her varlığın her şeyi ayağına gelir.

Honore de Balzac Eğer bir insan yazı yazmayı öğrenmişse öncelikle düşünmeyi öğrenmiş demektir.

Amie Suche İnsanlar sadece yaptıklarından değil yapmadığı birçok şeyden de sorumludur.

Moliere Herkes kendini başkalarının beceremediklerinde usta zanneder.

Publis Syrevs Yapılan bir iyilik başa kakılıyorsa her zaman hakaret yerine tutulur.

Jean Babtiste Racine İnsanoğlu yaptığı hataların sonucunu ancak mutsuzken kavrar.

 

en-cok-okunan-unlu-sozleri-listeleri

Daniel Defoe Bazı zamanlar susarak beklemek söylenebilen birçok sözün yerine geçer.

Montesque İnsan rakam gibidir. Durdukları yere göre kendi değerlerini belirler.

Napoleon Bonaparte Ortaya çıkan kelimelerin gücünü anlamayanlar, insanların gücünü asla anlamazlar.

Konfüçyüs En çok okunan ünlü sözleri listesi oluşturulurken cümle yapılarında değişiklikler yapılmakta fakat anlam dışına çıkılmamaktadır. Önemli olan cümlenin vermek istediği mesajı doğru iletebilmektir. İnsanlara ne yapacağını söyleyebilirsiniz, ama asla ne düşüneceklerini söyleyemezsiniz. Yanlış bile düşünseniz kendi kafa yapınızda düşünün.

en-cok-okunan-unlu-sozleri-listesi

Doris Lessing İnsan yaradılışı bakımından düşünebilmesi, inanabilmesi ve daha da önemlisi sevmeyi becerebilmesi için dünyaya getirilmiştir.

J.J. Ronsein Dünyadaki diğer varlıklardan hiç birisi insan kadar yükseliş gösteremez, ama unutulmamalıdır ki insan kadar da alçalamaz.

Friedric Horderlin Yaptığını bir iyiliğin inanılmasını isterseniz, ondan asla kimseye bahsetmeyin.

Honore de Balzac Saygının olduğu yerde korku bulanabilir, fakat korkunun var olduğu yerde saygının her zaman olacağı garanti değildir. Eflatun Plato İnsanlar çıktıkları kapıyı asla çarpmamalı, bir gün gelip geri dönmeleri gerekebilir. Don Herold Erişmek için bir hedefi olmayan çalışmaktan da zevk almaz.

 

en-cok-okunan-unlu-sozleri-listesinden

E. Raux Rasgele ulaşılmış bir doğruyla yetinmektense, yöntemli bir çalışmayla elde edilmiş yanlışı doğrultmayı yeğlerim. Akıllı olmakta bazen yeterli değildir. Önemli olan sahip olunan o aklın doğru yerde ve zamanda kullanılmasıdır.

Descart En çok okunan ünlü sözleri listesi genellikle akılcı kullanımların nasıl yapılacağı konusunda ağırlık vermektedir. Aklın olmasının yeterli olmadığı aynı zamanda nasıl kullanılacağına parmak basmaktadırlar. Ünlü sözleri kapsamında ele alınan bu düşünceler aslında herkesin kabul ettiği fakat yapmak için kendilerinde gerekli öz güveni geliştiremediklerinden önemli konular haline gelmektedir.

Bir önceki güzel sözümüz olan Sevgiliye En Güzel Aşk Mesajları başlıklı yazımızda Sevgiliye En Güzel Aşk Mesajları gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.