Güzel Anlamlı Sözler

Güzel Anlamlı Sözler

 

Güzel-Anlamlı-Sözler

Aşk dostluğa ben varken sen ne işe yararsın diye soru sormuş. Dostluk ise sen yokken ben senin akıtmış olduğun gözyaşlarını silerim demiş.

İyiliğin beş şartı vardır. Yerini bulmalı, sürekli olmalı, gözde çok fazla büyütülmemeli, tez olmalı ve gizli olmalıdır.

Gözlerimin içerisine bakılarak yapılan sahte bir gülümsemenin yerine, benim yüzüme karşı yapılan gerçek bir nefreti seçerim.

İki tane mükemmel insan hiçbir zaman beraber olamayacaklar. Çünkü mükemmel olarak adlandırılacak kadın ilk severde evet diyemez. Mükemmel erkek ise kadına ikinci bir şansı vermez.

Tabaklarda kalmış olan son birkaç kırıntı gibiydi benim sana olan sevgim. Ama sen beni sürekli olarak bıraktın, ben ise sürekli olarak senin arkandan ağladım.

Mutlu olan insanlar, her şeyin en mükemmeline sahip olanlar olmamaktadırlar. Sahip olduklarını hiçbir zaman kaybetmeyecek derecede çok sevenler olmaktadır.

Mesela insanların senin hakkındaki düşüncelerini önemsemeyerek kendi ömrünü daha çok uzatabilirsiniz…

Hayatta alınan en büyük zafer hiçbir zaman düşmemekte olmamaktadır, en büyük zafer düşmene rağmen ayağa kalkmandadır…

Eğer ki bir kadın yürekten ağlamışsa, o kadını ağlatan kadının kalbinde yer edinmiş demektir.

Bir insanın neye güldüğünden akıl seviyesini, nasıl güldüğünden ise terbiyesini anlarsın.

Eğer ki birine yardım etmek istiyorsan kesinlikle ona akıl vermeye çalışma, çünkü geriye kalan akıl sana yeterli olmayabilir…

Hayatımda şimdiye kadar edinmiş olduğum en büyük bilgi kendisine yardım etmeyi beceremeyene hiç kimse yardım etmeye çalışmaz.

Paran ile şeref kazanma, şerefin ile para kazan ki; keza bir gün paran bittiği zaman şerefin de onunla beraber bitmesin.

Kadınlar aslında sözleriyle değil de gözleriyle konuşur. Bundan dolayı da onları anlamak için sadece dinlemek yetmez, izlemek te gerekir.

Hani derler ya ben sensiz bir an olsa bile yaşayamam. Ben onlardan değilim, hiçbir zaman da olmadım. Ben sen olmadan da yaşayabilirim, ama seninle beraber bir başka da yaşayabilirim.

İnsanın büyüdükçe dertleri mi artıyor? Yoksa insan gerçekleri büyüdükçe mi anlıyor?

Kalbi kırmak için tek bir söz yeterli olur bazen, fakat kırılmış olan kalbi ise tamir etmeye ne bir ömür ne de bir söz yeter bazen…

Bir önceki güzel sözümüz olan Anlamlı Güzel Sözleri başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.