Arkadaşlık Sözleri

Yüzünüz kirliyse bunu sadece gerçek arkadaşlarınız size söylerler…

En önemlisi insanın kendisi ile arkadaş olmasıdır. Eğer insan kendisi ile arkadaş olamıyor ise başka kişilerinin de arkadaşı olamaz…

Eğer ki bir arkadaşınızın bir sıkıntısı var ise ona sıkıntısını giderebileceğiniz bir şeyin olduğunu sormaktan kaçının. Onun sıkıntısını giderebileceğiniz en uygun şeyi düşünün ve yerine getirin.

Arkadaşlar kavuna benzetilmektedir. İyi bir arkadaş bulmak için onlarcasını hatta yüzlercesini denemeniz gerekmektedir…

Benim alın yazımı sen mi yazdın, benim yalnızlığımı sen mi çizdin, kim değiştirdi seni söyle bana. Benim tüm yaşantımı değiştirdin. Güneş batmadan, akşam olmadan gel. Gel ki beni sensiz, beni yalnız bırakma.

Evinizin arka bahçesinde, kendi arkadaşlarınızın yapmış oldukları hataları gömebileceğiniz olduğunca geniş bir alanınız olmalı…

Uçmayı unuttuğumuz vakit, arkadaşlarımız bizi havalandıracak olan kişilerdir.
Arkadaşlık-dostluk

Bana söyler misin kiminle arkadaşlık ediyorsun? Ben de sana kim olduğunu söyleyeyim. Senin ne ile uğraştığını bilebilirsem, sende de ne olduğunu basit bir şekilde bilebilirim.

Arkadaşlarınızın evine sürekli olarak gitmelisiniz. Çünkü hiç gidilmeyen yolda çalılar ve otlar yetişir…

Arkadaşlarınıza bir gün düşman olacakmış şekilde davranmanız sizin yararınıza.

Belki de en kolayı arkadaş uğruna ölmektir. Çünkü uğruna ölecek arkadaşı bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer…

Arkadaşım, güzel sözleri söylemek varken, kalpleri kırmak neden, güldürmek var iken ağlatmak neden, gülmek var iken surat asmak neden? Arkadaşım, hayat çok kısa ve bu dünya için ise hiçbir şey kırılmış olan bir kalbe değmez.

Arkadaşlık ile aşk bir gün yolda yüz yüze gelirler. Aşk oldukça emin bir biçimde arkadaşlığa şu soruyu sorar. Ben senden daha yakın ve senden daha candanım, sen bu dünyada neden varsın ki? Arkadaşlık ise şu şekilde cevabı yöneltir. Sen bırakıp gittikten sonra ardında bırakmış olduğun göz yaşlarını ortadan kaldırmak için varım.

Şimdilik güle güle arkadaşım, tekrar gel olur mu? Beraberinde senin gibi yüreği sevgi dolu, gülen gözlü kişileri alarak gel olur mu?

Arkadaşın ile beraber iken onu uyar, fakat onu başkalarının yanında kusurlarına rağmen öv.

Bir önceki güzel sözümüz olan En Komik Sözler başlıklı yazımızda En Komik Sözler, Güzel Komik Sözler ve komik sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.