Ünlü Kişilerin Sözleri

Ünlü Kişilerin Sözleri

unlu-kisilerin-sozleri

Ünlü kişilerin sözleri zaman içinde sözüne değer verilen yaptıkları ile fark yaratan kişilerin düşünceleri olarak ortaya çıkan cümleler olmaktadır. Bu sözler doğrultusunda aslında anlatılmak istenen doğru yolu başarıyı işaret etme amaçlanırken anlayan kişiler bunlardan gerekeni çıkarmaktadır. Bu kişiler tecrübelerinin aynası olan bu sözleri aslında ders vermek amacı ile söylerken yararlı olmayı hedeflemişlerdir. Para her zaman her şeyi yapar diyen kişiler aslında para için her şeyi yapanlardır demiştir Franklin Bu alanda Mümin Sekman düşüncelerini dile getirirken başkalarının kafa yapısındaki siz sadece imajınızdır, fakat sizin kafa yapınızdaki siz işte tam gerçeğidir. Somerset Mauqham ünlü kişiler kategorisinde ünlü kişilerin sözleri niteliğinde sayılacak deyişlerden olan insan karşısındakinden kendilerini eleştirmelerini isterlerken aslında tamda duymak istedikleri övgü dolu sözler olmaktadır.

unlu-kisilerin-sozleri-2017

Lloyd George demiştir ki bir insanın büyüklüğünü ölçmek için çenesinden yukarıda kalan kısmına bakmak gerekir. Dünya genel olarak değerlendirildiğinde üç değişik insan yapısından oluşmaktadır. Sonuçların ortaya çıkarılmasında çalışma yapan küçük bir gurup insan topluluğu, sürekli etrafında olup biteni seyretmekle yetinen büyük bir insan kitlesinin oluşturduğu grup ve etrafında olup bitenden hiç haberdar olmayan muazzam kalabalık insan kitlesinin oluşturduğu insan grubu. Murray Butler Aslında insanlar tarafından veya tüm canlılar tarafından kabul edilmiş bir yanlışlık kazanılmış olan bir zaferden ibarettir. Gascoigne İnsanların yaptığı en karlı yatırım kendilerine yaptıkları yatırımdır. Kendini kurnaz zanneden kimseler okumayı sürekli küçümser, basit yapıdaki insanlarda onlara hayran kalırlar. Fakat akıllı yapıdaki insanlar bu konudan daima yararlanırlar.

unlu-kisilerin-sozleri-

Francis Bacon Pratik yapıya sahip olan bir kişi istediğini nasıl elde edeceğini bilen bir kişiliğe sahip olan kişidir. Filozoflar insanların ne istediklerini bilen kişilerdir. Başarılı durumdaki bir insan ise istemek durumda kaldığının gereğini yapmasını bilen bir kişilik sahibidir. Siz kendinizi bir şekilde başarı ile buluşturmazsanız, sizi kim kalkıp ta başarı ile buluşturur ki. Kazanacağınızı ya da bunun yanında kaybedeceğinizin farkındaysanız, siz her iki durumda da haklı çıkan kişi olursunuz. Henry Ford Para konusunda bir deney yapmak isterseniz değerini anlarsınız, bunu anlamak için birinden borç isteyin. Yaşanmakta olan hayatın gerçek anlamı bilgiden çok eyleme dayanmaktadır. Bu dünya ortamında başarı her şeyi bilenlerin değil her şeyi yapabilenlerindir. Yapabilmek için ise bu eyleme başlamak gerekir.

unlulerin-sozleri

Mümin Sekman Görülen rüyaların gerçekleşmesi için önce uyanık olmak gerekir. Power Başarıya tam ulaşana kadar her başarı bir hayalden ibarettir. Başarıyı elde etmek için ortaya konulan sürat, isteğin ortaya çıkardığı şiddetten ibarettir. Yaşamadan öğrenilmeyeceğini savunan kişiler aslında öğrenmeden yaşamayı seçenlerin tercihidir. Taşta delik açmayı başaran suyun gücü değildir. Süreklilik arz eden damlaların varlığıdır. Şeyh Edep Ali Elindeki oku hedefinden farklı noktaya atan okçu, hedefi vuramayan okçudan daha başarılı sayılamaz. Motaigne

Bir önceki güzel sözümüz olan Cuma Mesajları 2017 başlıklı yazımızda Cuma Mesajları 2017 gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.