Kişisel Gelişim Sözleri

KİŞİSEL GELİŞİM SÖZLERİ

kisisel-gelisim-sozleri-

Kişisel gelişim insanların belli dönemlerde başvurduğu hatta hayatının neredeyse hepsinde uyguladığı bir yöntem diyebiliriz. İnsanlar yaşam evrelerinin bir bölümünde çıkış bir bölümünde de iniş yaşayabilirler. Genelde ise olduğu yerde sayma devam eder. Lakin hayat standartlarını yükseltmek, başarısını arttırmak amacı ile kendini geliştirmeye adadıklarında ise yılgınlık yüzünden geri adım atabilirler. İşte tam böyle zamanlarda pes etmek üzere iken duyulan belki birkaç söz dahi yeniden denemeye yardımcı olabilir. Aslında kişisel gelişim olmazsa olmazlardan biridir. İnsan daima ileriyi hedeflemeli ve daha iyisi için çalışmalıdır. Tabi bu iş armut piş ağzıma düş ile olmuyor. Lakin çaba sarf eden mükâfatını da alıyor. Burada önemli olan da zamanlama oluyor.

kisisel-gelisim-sozleri

Doğru zamanda doğru hamleler insanı hem başarıya götürüyor hem de işlerini kolaylaştırıyor. J.J.Russeau diyor ki “ Zor iş, zamanında yapmamız gerekip de, yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle meydana gelir.” Yani zor diye bir şey yoktur, yanlış zamanlama vardır desek daha doğru belki de. Ve ardından bir diğer düşünür Konfiçyüs diyor ki “ Karanlığa küfredeceğine bir mum yak” yani bir şeylere manalar bulmanın bir anlamı yok. Suçlu arayacağımıza bir şeyler yapmalıyız. Eyleme geçmeyen her fikir ölüdür. Eylemler fikirlere ruh üfler. Eylemler ise bizi başarısızlığa yiten alışkanlıkların yıkılması ile başlamalıdır. Çünkü İbn-i Haldun diyor ki “İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur” yani alışkanlıklarımız bizi bu hale getirdi. Mesela geç kalma alışkanlığı ya da geç yatma, uyanamama, gereksiz işler ile fazla uğraşma gibi. Bunlar zamanla alışkanlık olabilen durumlar.

kisisel-gelisim-sozlerinden-

Kişisel gelişim sözleri okumak insanın kendisine gelmesinde yardımcı olabilir. Hatta en çok beğendiği sözleri her gün görebileceği bir yere asarsa, dikkat ederse istediği gelişimi elde etmesi için hiçbir mana kalmaz. “En uzun yolculuklar bile küçük bir adım ile başlar” demişler. Çok da doğru söylenmiş bir sözdür çünkü atılan ilk adım ile son adım arasında pek fark yoktur. Yani harekete geçmek oldukça önemlidir. Siz yeter ki isteyin size verilecektir, arayın sonunda bulacaksınız ve kapıyı çalın size açılacaktır. Yeter ki isteyin. En yüksek olan yerlere ulaşmak için en aşağı yerlerden başlamak lazım. Bundan çekinmeye hiç gerek yoktur. Önemli olan şuan nerde olduğun değil kendini nerede hayal ettiğin ve nerede olacağındır. Emin adımlar ile ilerledikten sonra geri de kalan hiçbir şeyi göremeye gerek yoktur. Kişisel gelişim sözleri ile bunları daha rahat anlayabilirsiniz. Bu sözlerin sahipleri tecrübelerini sizlere yansıtıyor unutmayın.

kisisel-gelisim-sozlerinden

Bir önceki güzel sözümüz olan Komik Sözler başlıklı yazımızda komik sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.