Aşk Acı Ve Mutluluk

Aşk Acı Ve Mutluluk

 

ask-aci-ve-mutluluk

Aşk bazen ömürlük bir birlikteliğe atılmış tohumdur, bazen de hüzün veren kötü bir tecrübedir. Aşk , acı ve mutluluk bir arada ayrılmaz üçlüdürler.Bu üç duygudan biri kaybolunca adına monoton bir ilişki derler,hatta çoğu zaman sıkılırlar bu durumdan.Aşk heyecanı, özlemi , sevinçleri , umutları içerisinde barındırdığında destansı hikayeler , şarkılar , şiirler dahi ortaya çıkar. En büyük dualar aşıkların kavuşması ve devamlılığı için edilir.İçinde kırgınlık , kabalık , unutkanlık , hayal kırıklığı yaşama ihtimali yüksek bir duygu halidir.

Ebediyen sürmesi dilenen , devam edilemeyen birlikteliklerde ise ,yollar ayrılmış olsa da asla unutulmayacak izler bırakandır.İlk aşkına kavuşmuş insanlara gıpta ile bakılır. Mesafeler aşkın en büyük düşmanlarındandır.özlemi , şüpheyi , sadakatsizliği , yalanı bazen en doruklara çıkartır.Bazen de mesafeler olunca aşk , acıya özleme sarmaşık gibi dolanınca daha da kök salıp sağlamlaşır.Umarız aşıklar bir arada ömür boyu dip dibe destansı bu kutsal hissi , son nefeslerine kadar doyasıya yaşarlar.Umarım akşamlarımız , sabahlarımız , yemek masalarımız , telefonda arayanımız diğer yarılarımız hiç eksik olmaz.umarım herkes gönlüne aşk ile girenleri hayatları boyunca hakkıyla taşıyabilsinler. Küsmeler , naz etmeler aşıkların hem en sevimli , hem de en çekilmez halleridir.Bedenen kırılıp gitseler de , ruhen asla uzaklaşamazlar.Bu nazlanmalar ve inatlaşmalar uzarsa , ceviz kabuğunu doldurmayan nedenler bu aşkın katili olabilirler.

Aşk kimilerinin iştahını keser, kimilerini de aynanın önünden geri gelemez bir hale sokar.ilk defa el ele tutuşmak, o ellerin uzun süre suya değmemesine bile neden olmuştur çoğu kez . En yakınına saatlerce konuştuklarınızı masal gibi anlatmaktır aşk. Gelecek için endişe etmek ,hayal etmek ve en masum duadır aşk.Dürüst olmak gerekirse aşk” Kral mertebesindeyken soytarı olmaktır”.Acı tatlısıyla ebedi olacak nice aşklara ve aşıklara …

Bir önceki güzel sözümüz olan Beteri Olmayan Bela Yoktur başlıklı yazımızda Beteri Olmayan Bela Yoktur gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.