Aşk Acısı Nasıl Geçer

Aşk Acısı Nasıl Geçer

 

ask-acisi-nasil-gecer

Aşk, kişinin hiç ummadığı bir zamanda duygularını yoğun yaşadığı bir çıkmazdır. Bu çıkmaza her giren zor dönemlerden geçmektedir. Daha sonra kendini yalnız, mutsuz ve depresyonda bulmaktadır. Aşk gerçeklik payı olmayan aslında bir kalp bağlılığıdır. Burada sadece hisler konuşmakta ve yerini bulamadığında aşk dürtüsü kişiyi mutsuz etmektedir. Mutsuz olan aşklara biz aşk demiyoruz. Çünkü aşk öyle bir şey ki zoru seven ve ona ulaşmak için kalp, direnen bir hamledir. Aşk kalbin mayasıdır. Aslında sevginin yoğunlaşması ve karşılık bulamama şeklidir. Karşılıklı bulan aşk geçicidir. Bunun için aşk yıllardır süründüren bir acı olarak algılanmaktadır.

Bunun bu kadar çözümsüz olması arada inatlaşan duygunun kendini sürekli ön plana atma şeklidir. Eğer aşık iseniz ve bununla baş edemiyorsanız önce sağlıklı bir şekilde durup düşünmeyi deneyin. Kendiniz ile konuşun. Aşk terapisinin en iyi doktoru kendinizdir. Bunu ilaçlar ile düzeltemezsiniz. Aşk insanı hayatından çok şey alır. Mesela güzel yaşamak varken bunu çile çekerek, gözyaşı dökerek bitirirsiniz. Zamanınızın bir kısmını böylece öldürmüş olursunuz. Sevgi aşktan daha kıymetlidir. Çünkü sevgide acımasızlığa yer veren düşünceler yoktur. Kişi sevgiyi bütün hisleri ile yaşar. Aşk ise bunu tamamen zorlaştıran bir duygudur. Bu duyguları yaşamak bazen mutluluk bazen ise hayaldir.

Bunun için aşk tılsımına kendinizi fazla kaptırmamanız hayatta başka güzelliklerinde olduğunu algılamanız gerekir. Aşk herkese nasip olmaz. Olanların çoğu da zor bir süreçten geçer. Bazen yanlış kişilere aşık olur hayatımızı kabusa dönüştürürüz. Gerçek bir aşkın içerisinde gerçek sevgiler yatar. Akıllarda soru işareti kalmayan ve size anı heyecan ile yaşatan duyguları ele alır. Aşk gerçek ve yalan arasında gelgitler yaşatan yoğun duygulardır. Bundan ancak kendinizi sınırlayarak ve başka işler ile yoğunlaşarak kurtulursunuz.

Bir önceki güzel sözümüz olan Dostluk Nedir başlıklı yazımızda Dostluk Nedir ve Nedir Dostluk gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.