Aşk Nedir?

Aşk Nedir?

Tarifi olmayan ya da herkse tarafından farklı tanımlanabilecek bir şeydir aşk. Kimisinin aklını başından alır kimine yeni bir yol gösterir. Aşk her duygu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimi için güzel, kimi için üzüntüdür aşk. Düşündüğünde onu özlemektir. Ona varmak, onun yanında olmayı istemektir aşk. Zamanla değişmeyendir aşk. Azalmayandır aşk. Onu gördüğünde ilk günkü gibi titremektir aşk. Aşk birçok şeydir. Ama nedir tam olarak kimse bilmez, bilemez.  Sizce aşk nedir?

Her şey gibi Aşkta değişti

Günümüzde her şey hızla ve kötü bir şekilde değişiyor. Hep geçmişi özlüyoruz, geçmişi anıyoruz. Gencinden yaşlısına bir önceki yılı dahi özlediğimiz oluyor. Peki,günümüzün aşkları nasıl dersiniz. Bence her şey gibi o da hızla bozuluyor. İnsanların ne kadar çok sevgilisi olduğuyla övündüğü zamanlar oluyor, adına aşk denilen yalanlar yaşanıyor günümüzde. Günümüzde aşklar mevsimlik oluyor. Üstüne şakaların dahi yapıldığı hallere giriyor. “Bir sms paketi kadardı.” Gibi.  Büyük mutluluk ve güzelliklerle anlatılan aşklar, şimdi günü birlik ve kötü hatıralarla doluyor.

Aşk Acısı

Aşkın acısını çekenler vardı eskiden. Yüreklere kazınan şiirler, türküler, şarkılara konu olan. Şimdi Ne üstüne şiir yazılan nede kalplere kazınan bir aşk görebiliyoruz. Günümüz aşklarını anlatan bir şey göremiyoruz ortalıkta. İlla ki acı çekilsin demiyorum ama aşkın acısı da güzel olur. Aşk olsun da her şey güzel olur diyebilmeli insan. Aşk acısı çekerken mutlu olabilmeli. Aşkı tadabilmeli nabzının atışında. Yüreği kıpırdayabilmeli.

Bir önceki güzel sözümüz olan Aşk Gerçekten De Var Mı Sahi ? başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.