Aşk ve Sevgi Arasında Fark Nedir

Aşk ve Sevgi Arasında Fark Nedir

 

ask-ve-sevgi-arasindaki-fark-nedir

Birçok insan aşk ve sevgi arasında ki bağı kavrayamaz. Bazıları sevgiyi aşk, aşklı ise sevgi ile karıştırır. Aslında bu iki duygunun içinde yatan nedenler yine sevginin öz leridir. Fakat aşk abartılı sevmektir. O kişiyi yere göğe sığdıramamaktır aşk. Bir bahçede toprağa ekili bir çiçeğin dalı ile çiçeğin yaprakları arasında var olan zayıflığı anlayamazsınız. Çiçeğin aslında yaprağı dalın ona verdiği meyvedir. Bu yüzden çiçek dalsız, dal çiçeksiz olmaz. İkisinin de birbirine yakın bir bağlılığı vardır.

İşte aşk ve sevgi arasında en çok yakınlık ikisinin arasında oluşan bağdır. Aşk ve sevgi duyguların yoğunluğuna göre değişim göstermektedir. Örneğin aşkı yaşayan bir sevgilinin gözü karadır. O an o kişi için her şeyi yapabilecek cesarete sahiptir. Sevgide ise sadakat vardır. O kişi için mücadeleler etse bile bunu içinde yaşar. Sevgiyi fazla abartmadan en güzel yolunu karşılıklı bir şekilde bulmaya çalışır. Sevgi aşka göre daha olgun yaklaşandır. Aşkı size nasıl anlatırsak anlatalım onun içinde yatan çıkmazı, birçok kişide depresyon sorunlarına kadar gidebilmektedir. Kimileri aşkı için ölmeyi bile düşünür. Bu kesinlikle yanlış bir davranış hatta davranış bozukluğudur. Bunu atlatmanın yollarını daha sağlıklı bir şekilde sürdürmek gerekir. Siz doğru olduğunuz sürece atlatamayacağını engebeler kalmaz.

Sevgi daha saygınlık kazandıran bir değerdir. Bir kere insan onun özünü yaşadı mı o hep onunla büyüsün ister. Sevgi gerçekliğini yıllar sonra yitirirse orada oturup acaba nerede hata yaptım sorularını kendinizde sorgulamanızı gerekir. Kısacası sevgi daha çok sadakat gerektiren ve çok fazla istenen duygudur. Aşk lodosu önce sert vurur. Bitince de insanda hiçbir yan etki bırakmaz. Bu yüzden sevgi en doğru seçimdir. Karşılık bulamadığınız aşkın peşinden gittikçe siz ancak kendinizi yıpratırsınız.

Bir önceki güzel sözümüz olan En Güzel Başarı Sözleri başlıklı yazımızda başarı sözleri, En Güzel Başarı Sözleri ve Güzel Başarı Sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.