Aşka Dair Sözler

Aşka Dair Sözler

  • Aşktan vazgeçmek mi olur efendim. İnsan sever, daha çok sever, aşık olur, tutuklu kalır, bağlanır, ölür biter ama vazgeçer mi aşktan. Sen hayattan vazgeçmeyi göze almışsın efendim vazgeçme hayattan. Aşk insana hayat verir.Bir yerlerden tekme yedin diye gidilir mi aşktan ? Gitme efendim.
  • Kalbinin kapılarını kapatma hiç bir zaman. Ya açık kalsın, ya aralık tut sürekli. Ya buyur edersin, ya eyvallah dersin kovarsın. İsteyen görmeli seni. Kapatma kapılarını. Kalbin temiz senin bırak kötü olanlar kapatsın. Sen çok sev kadın. Kalbi güzel kadın.
  • Belki bir gün güneş sadece bizim için doğacak. Bilmiyoruz ki. Beraber beklemeye var mısın ? Olmadı en fazla yan yana durmuş olucaz. Kim bilir belki sana bir kaç dize dökerim benden. Yine kim bilir, belki güneşin doğmasını beklemeden biz oluruz zaten. Kimse bilemez. Bekleyelim.
  • Keşke biri de benim sevdiğim gibi beni sevse. Ne çok isterim böylesine delice aşık olunmayı. Gözlerimin içine bakmasını, beni koşulsuz sevmesini. En önemlisi saygı. Saygı duyarak sevseydi beni biri, belki acılarımı bir nebze hafifletebilseydi biri, ben zaten öyle büyük şeylerle mutlu olan biri değilim ki, sevse yeterdi işte. Sevmek ruhu dinginleştirir. Sevilmeye değen birilerini bulun ve onları çok sevin.
  • Oyunlar oynamalı birlikte. Ödüller konmalı ortaya. Mesela ben kazanırsam boynundan öpeyim desin adam. Ben kazanırsam da dudaklarında gezsin ruhum desin kadın. Gülüşmeli birlikte. Gülüşmeleri sevmeli. Gülüşüne hayran kalmalı, güldürmeli. Kadının ruhu adamın dudaklarında gezmeli.
  • Sen benim ailemsin dedi adam. Evet evet ailemsin. Hem annesin hem baba. Hem doğmamış bebeğimsin hem çocuğum. Gözlerinde görüyorum ben bunu kadın, sen benim geleceğimsin. Geleceği, gelmesi için ikna eden kişi sensin. Senin aşkın ki en güzel çiçek bahçelerinden bile daha güzel.
  • Aşkların en özeli sensin. Başka aşk mı var sanki. Aşkınla erit beni, yak beni hatta, küllerimi at denize, okyanusa. Ya da bırakın havaya, bulutlarda bulsun huzuru. Bulutlardan izlemeli seni. En iyisi mi sen çok sev beni.
  • Korkularımı sil tek kalemde, bırak olan biten tüm şeyleri. Yönünü dön bana. Bana gel. Bana odaklan. Senin sevginle yeşerir aşkım. Sen bana bir gel, korku kalmaz bende. Çünkü zaten baktığımda o gözlere, kaybolmuşluk hissi kaplar gözlerinde. Gözlerin ki ay ışığı kadar güzel. Sen güzelsin.
  • Son kez yaz, çiz, boya. Sen yaz, sen oyna. Ben olmasam da olur, gülümse arada. Son kez dedim ya, son işte. Bırak artık kader oynasın oyununu. Hangimiz ilk veda ederiz bu dünyaya, belirsiz. Ama ilk ben gideyim sevgili. O acıyı tattırma bana. Zor ama beklerim seni yolun diğer tarafında. Avuçlarımda yazılmış boyanmış bir aşk ile, açarım kollarımı, yeter ki gülümse arada.

Bir önceki güzel sözümüz olan Güzel Sözler başlıklı yazımızda en güzel sözler, güzel söz ve güzel sözler gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.