Aşkın Gözü Pembe Lenslidir

Aşkın Gözü Pembe Lenslidir

Aşk; yarini gördüğün zaman tarifi imkansız duygulara bürünüp, kelimelerin boğazında düğüm düğüm olması mıdır ? Yoksa onu gördüğünde kalbinin yerinden çıkacakmışçasına çarptığını gizleyeme sen de, içinde biriktirdiğin kelimelerini dudaklarından dökememek midir ? Nedir bu kelimelere sığdıramadığımız aşk ? Bir güzele delice vurulup, çöllerde gezen mecnun olmak mı, yoksa aşığından habersiz bir Leyla gibi yaşamak mıdır ? Aşk, üç heceli kocaman bir cümledir aslında. Cümleye başlarsın ama sonunu bir türlü getiremezsin. Aşk insanı şair edermiş ya hani, işte o zaman anlarsın aşıkların ne demek istediklerini.
Aşkın gözü pembe lenslidir aslında. Aşkın penceresinden bakmaya başladığında dünyaya, artık her şey sana o kadar masum ve güzel gelir ki! Aşık olduğun kişiden başkasını düşünemez olursun. Çiçeklere baktığında onu koklarsın, gece esen hafif meltem onun kokusunu taşır senin burnuna. Ve hayatın yavaş yavaş şekillenmeye başlar aşkın yolunda. Ama  bu yol çetindir. Aşk merdivenini tırmanmak kolay değildir. Ve sonra şiirler yazmaya başlar, her şiirin sonundaki noktayı göz yaşların ile koyarsın.

En zoru da nedir bilir misin ?  Sen delice seversin, şiirler yazarsın sevdiğine şarkılar besteleyip kuşlara çiçeklere söylersin besteni. Sonra bir gün bütün cesaretini toplayıp onun yanına gidersin ve usulca sokulursun yanına. Sözlerin dudaklarına yapışmıştır, konuşamamaktan korkarcasına dudaklarını aralayıp da Ben seni çok seviyorum dersin ya hani, ve o da sana dönüp sana güvenmiyorcasına bakıp da ben seni sevmiyorum der ya hani, işte o anda dünya başına yıkılır. Ruhun daralır, kaçmak koşmak istersin ama başaramazsın. Yapabildiğin tek şey iki damla göz yaşı döküp son şiirini kaleme almaktan başka bir şey değildir artık. Ve yazmaya başlarsın. Başladığın son şiirine noktayı kan damlaların ile koyarsın.
Gözler, gözler kalbin aynasıdır,
Bak da gör gözlerime, sana neler söyler
Kalbim sen diye çırpınırken delice
İsminin baş harfini gözlerim, akan yaşlarıma gizler
Aklım dolar seninle alamaz başka bir şey
Bakışlarım buğulanır, göremez olur gözler
Ellerim ne kadar dirense de yazmaya
Kalemim kağıda hep ismini heceler

Mazi dolar kalbime, ismini söyler geceler
Esen hafif rüzgarlar, senin kokunu gizler
Kulağıma gelen her ince tınıda
Bu sensiz bedenim, billur sesini dinler
Zambaklar açarsa eğer sahipsiz bir mezarda
Bakışlarım düşecek, buğulanan bakışlarına
Engel olmaya çalışsam da kalbimin her atışında
O her attığında bana inat, senin adını söyler.

Bir önceki güzel sözümüz olan 2015 Yeni Sevgi Sözleri başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.