Düşündüren Sözler Anlamlı Sözler

Düşündüren Sözler Anlamlı Sözler

 

Düşündüren-Sözler-Anlamlı-Sözler

• Her şeyden önce insan, kendini tanıya bilmelidir. Kendini tanımayan insanın kendine hayrı olmaz. Bu yüzden kişi kendi terazinin ölçüsü ile kendini ifade eder. Görünüşten öte insan olmayı bilmek gerekir.

• Bazen hayatı en güzel fotoğrafını yakalamak istersin. Ama nedense bir engel bütün hayallerini söndürmeye yeter. İstediğin tabloya kavuşamaz, görmek istediklerini göremez hale gelirsin. Üzülür insan. Umut dünyası belki bir şans der her seferinde. Tek tesellisi olur arzuları. Satın alamayacağı kadar güçsüz olur. Etrafına bakar sanki her şey yolundaymış gibi mutlu görünür. O objenin arka yüzü kim bilir ne kadar acılarla doludur. İşte bunu sadece yaşayan bilir.

• Zenginlik çok güzel bir maddiyattır.Dilediğini alır istediğin konforda yaşarsın. Mutfağında eksik tatlardan mahrum kalmazsın. Tek seferde bir sepet dolusu ürünü düşünmeden alırsın. Evine gittiğinizde sıcak bir çatı içi şık eşyalarla dolu ürünlere sahip bir manzara var. Her şey o kadar güzel ki bunu ifade etmek çok zor. Sıkıntı yaşamadan keyifli bir hayatı yaşamak her insanın hakkı. Ama bunu unutmayın ki çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz derler. Bu lüksün altında yatan üzümün sapını tahmin etmek oldukça zordur. Ama oluyor bir şekilde. Bir şeyleri göze aldıktan sonra kazanamayacağın servet yoktur. Önemli olan hakkın ile kazanıp bunu sunabilmendir. Alın teri kişinin giysisidir. Belki üzerinde eski püskü gibi görünür ama yüreğinin altında yatan koca zenginliğe kimse ulaşamaz.

• Yaşadığınız hayatın boyutu ne olursa olsun önce kendinizi tanımanızda fayda vardır. Bu dünya insanın yaşadığı bir küredir. Günü ve zamanı geldiğinde hayat hücrelerimizde yavaşça ölecektir.Yaşlanıp hiçbir insanlık bırakmadan ölmeyi seçmemelisiniz. Yaşadığınız her anın kıymetini bilerek, sevdiklerinize değer vererek yaşam çizgilerinde yol alın.Çünkü yaşam çizgileri sizin renginizdir. Onu soldurmayın ve o ipin basit davranışlar ile kopmasına izin vermeyin.

• Hayat size doğası ile en güzel görüntüyü veriyor, sizlerde bu manzaranın çiçekleri olmalısınız. Malınız ile değil, insanlığınız ile hareket edin. Bir içten hoş geldin sıcak bir tebessüm inanın insanın içini ısıtmaya yetiyor. Örneğin evinize bir misafir geldiğinde,sadece bir çay ikram etseniz bile karşınızdaki mutlu olacaktır. İnsanları küçümseyerek değil, kalplerini kazanarak sevin. O zaman hayatınız boyunca sevilen sayılan takdir edilen bir kişi olarak değer görürsünüz. En Büyük zenginlik kalbinizdir unutmayın.

Bir önceki güzel sözümüz olan Doğum Gününe Özel Güzel Sözler başlıklı yazımızda gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.