Gerçek aşkın belirtileri nelerdir

Gerçek aşkın belirtileri nelerdir

Aşk üzerine yıllar yıllar yazı yazıldı, söz söylendi de tükenmedi. Aşk çok derin ve yoğun bir duygu olmakla beraber çok fazla çeşidi olmakla da meşhurdur. Aşkın tüm çeşitleri, tüm tipleri de dahil olmakla beraber bir aşkı gerçek, ya da gerçek olmayan yapan spesifik özellikler mevcuttur. Âşık olduğunu söyleyen her kişi âşık olmadığı gibi her aşk da gerçek aşk değildir. Bu yüzden aşk konusu yüzyıllardır ve şimdi de büyüsünü, tılsımını kaybetmeyen büyülü cam gibidir. Bir o kadar sağlam ama bir o kadar da narin ve kırılgan.

 
Gözler, kalbin aynasıdır diye boşuna dememiş atalarımız. Gözler çok derin anlamlar taşır. Âşık olan kişi o kadar mutludur ki mutluluğu gözlerinde yaşar. Bu yüzden âşık olan kişi sürekli güler, kendini tutamaz. Âşık olduğunu söyleyen kişinin gözlerine bakın. Sadece bakın ve aşkı görmeye çalışın. Size başkasına hiç bakmadığı gibi bakıyor, sizi görünce gözleriyle gülüyorsa işte gerçek aşkı buldunuz demektir. İnsan çeşitli roller yapabilir ama gözleriyle âşık rolü yapmak nerdeyse imkânsızdır. Siz siz olun gözlerini iyi okumaya çalışın ve kendinizi orda arayın. Oraya aitseniz, siz o adama ya da kadına aitsinizdir.

 

 
Sürekli gözleri sizi arıyorsa ve siz olmadığınızda hayat ona çekilmez, anlamsız geliyorsa onun için aşık olunan varlıksınızıdır. Siz de gene onu arıyor, onsuz nefes alamıyorsanız, ateş bacayı sarmış demektir. Birbiriniz için varsınız ve aşkınızı koruyup, beslemeniz gerekir.
Aşk kolay yaşanan bir duygu değildir. Bu yüzden gerçek aşkı bulduysanız asla bırakmayın ve onu koruyun. Onu bırakmayın ve bilin ki çok şanslısınız.

Bir önceki güzel sözümüz olan En Güzel Sözler başlıklı yazımızda güzel sözler, hz mevlana sözler ve hz osman ra sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.