Güzel Sözler Atatürk Sevgisi

Güzel Sözler Atatürk Sevgisi

Bu millet herkesi sevmez, herkese bağlanmaz ve herkesi benimsemez. Varlığını bu ülkenin varlığına armağan etmeyen hiçbir şahsın bizim gönlümüzde yeri olmaz. İşte aç çakallar gibi kana susamış ihlilaf devletlerinin karşısında milli mücadelenin ateşini yakan ve bunun için tüm varlığını ortaya koyan Yüce Atatürk’ü bu yüzden çok seviyoruz. Sonsuza kadar onu bağrımıza bastık ve bir eşi de benzeri de bir daha bu vatana gelmeyecektir. Lider insanlar büyük adamlardır. Hedefleri ve idealleri olan misyon sahibi kişilerdir. Lider insanlar, önderdir ve hep öndedirler. Bu şahsiyetler hayatlarıyla, sözleriyle örnek teşkil edecek hatıralarla zihinlerimizdedir. Onların sayesinde ülke olarak kurtulmuşluğun ve başı dik oluşumuzun gururunu yaşarız. Onlar sayesinde muasır medeniyetlerin karşısında sesimizi yükseltir, masaya yumruğumuzu koyar ve hakkımızı alırız.
ataturk-sevgisi-sozleri
Onların hayatları, ders niteliğinde olan seçilmiş ve yaratanın yönlendirdiği hayatlardır. Onların hayatı özel ve onur dolu başarılara imza attıkları nice hikayeler ve kahramanlıklarla doludur. Gözünü budaktan sakınmayan Mustafa Kemal Atatürk’ ün “Ya ölüm, Ya izmihlal” diyerek, bu milletin özgürlüğüne ve esarete olan tahammülsüzlüğüne işaret ederek ordumuzu ve milletimizi cesaretlendirmiştir. “Sizlere savaşmayı değil. Ölmeyi emrediyorum” diyerek kurtuluş savaşındaki mücadelemizdeki yitik inancımızı zırh gibi top yekün tüm askerimize ve milletimize giydirmiştir. “Ölürsem şehit, kalırsam gazi olurum” inancına sahip demir yürekli bu milletin bileğini asla kimse bükemeyecektir. Yüce Mevla, hiç bir zaman bu milleti başsız ve lidersiz bırakmadı ve bırakmayacaktır. Tarih sayfalarında silinen ve unutulan nice şahsiyetin yanında Atatürk, ulusal bir kurtuluş ve özgürlüğün simgesi olarak sadece bu ülkenin insanına değil tüm milletlere örnek olmuştur. Ondan ilham alarak hayatımızı daha onurlu ve dik durarak yaşamaktayız. Onun eseri koskoca bir Cumhuriyettir. İşte insanı kurtaracak fani dünyadaki en güzel eser. Asırlar boyu sürecek Türk milletinin hakimiyetinin temellerini atmak herkese nasip olacak bir iş değildir. Çoğu sol görüşlü, din düşmanı ve yıkıcı kesimlerin Kemalizm altında Yüce Atatürk’ü sahiplendiği ve fikirlerini çarpıtarak kullandığını görmekteyiz. Atatürkçü düşüncenin ve Atatürk sevgisinin dokunulmaz olduğu bu ülkede bu hainlere fırsat tanımamak gerekir. Bizim inancımız liderlere kayıtsız ve şartsız uymayı emreder. Atatürk’ e olan sevgimizin kanıtı, onun hayatını iyi okuyarak öğrenmek ve yaşamak olacaktır. Elbette bir sevgi ve bağlılığın ispata ihtiyacı vardır. Ona olan sevgi sadece dillerde kalacak boyutta bir sevgi olmayıp. Bir milli bağlılık ve teslimiyetin ta kendisidir.

Bir önceki güzel sözümüz olan Yalnızlık Sözleri başlıklı yazımızda yalnızlık mesajları ve yalnızlık sözleri gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.