İşsizlik beni ne hale getirdi

İşsizlik beni ne hale getirdi

 

İşsizlik-Beni-Ne-Hale-Getirdi

Kendimi tanımaz oldum. Geçinecek birkaç kuruşu bulup, ayaklarımın üstünde durmak için çalmadığım kapı kalmadı. Üstüme kapanan her kapı ve beni geri çevrildiğim her başvuru gittikçe beni ümitsizliğe sevk ediyor. Ben böyle değildim hayat doluydum. Hayallerim vardı. Ümitlerim dimdik ayaktaydı. Çalışanlara baktığımda kimseden geri değilim. elim ayağım tutuyor, canım sağ ama Türkiye’ de işsizlik var. Bunu ben ortadan kaldıramam ya. Geçim şartları gittikçe zor hal almaya başladı. Zaten elde avuçta da bir şey yok. İş bulmanın bu kadar zor olduğunu bilmezdim. Belki de bir mesleğim var o yüzden her işi yapmıyorum ondan mı. Belki de farklı işler için de etrafı soruştur malıyım. Adeta iş aramak benim işim olmuş kendi hayrıma yaptığım ve ücret almadığım bir iş.

İş imkanı olan insanların bu kadar ince eleyip sık dokuması, tecrübe ve referans istemesi de ayrı bir sıkıntı zaten. İşsiz üniversitelilerle dolmuş memleket. Okumuş işsiz ordusu gittikçe büyümekte çözüm üretenlerse gittikçe azalıyor. İşsizlik benim hüküm giydiğim bir kader, bunu ben seçmedim. Nasibe inanırım ama nerede nasıl karşıma çıkacak kalmadı sabrım. Geçinmek için işe ihtiyacım var ve insafa ihtiyacım var. Parasızlık gerçekten çok yıpratıcı ve insanın sabrını zorlayan bir durum. Para kazanmak neden bu kadar zor oldu? Memleket bu hale nasıl geldi? bir türlü anlayamıyorum. Evlenip ev geçindirmek isterdim, baba olurdum evimin reisi olurdum. İşsizlik ve parasızlık yüzünden onu da yapamıyorum. En doğal hakkım olan bu hayırlı işte bile yetersizim. Ekonomik şartlar gerçekten de zor. Çalışanların bile zor geçindiği bir zamandayız. işi olanlar geçinemezken bir de benim halim nice bir görün Allah aşkına. Biri buna çözüm bulsun. Yok mu Allah’ ını seven bir kul.

Bir önceki güzel sözümüz olan Buguzelsozler Net Tanıtım Yazısı başlıklı yazımızda Buguzelsozler Net Tanıtım Yazısı, güzel sözler ve Tanıtım Yazısı gibi etiketlerin yer aldığı sözler bulunmaktadır.